Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Merjem megkockáztatni a műtétet?

Merjem megkockáztatni a műtétet?

Figyelt kérdés
Van egy fiú tengerimalacom, és csak úgy maradhat nálam ha ivartalanítva lesz (a lány malac miatt). Viszont itt az állatkórházban nem szoktak tengerimalacot ivartalanítani, mert eddig nem volt rá szükség. Így tapasztalatuk sincs ilyen téren. Merjek belevágni a dolgokba, hátha sikerül, vagy inkább keressek neki másik otthont neki? Igazából nem szívesen ajándékoznám el mert nagyon aranyos és megszerettem :/
2011. júl. 11. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. Ivartalanítás után általában felszednek egy kis felesleget hormon hiányában. A nőstény tengeri, meg így járt :D. Ha viszont nincs tapasztalatuk ebben, akkor keress mást. Pesti vagy? Mert akkor tudnék ajánlani Állatorvost.
2011. júl. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress valaki olyat, aki már tapasztalt ebben.

A hím ivartalanítása rövid idő, így nem kell nagyon aggódnod, valszeg minden rendben lesz vele.

De más műtétet, vagy nőstény ivartalanítást sohasem bíznék másra, mint profira, mert a t. malacok is, kis testük miatt hamar kihűlnek (pláne, ha fémasztalon operálnak, ami _elvileg_ kötelező lenne, akkor melegítőpárna kell alá), és nem is ez a baj, hanem akkor a bélflórájuk felborul, másfajta baci veszi át a "hatalmat", és pár nap után elpusztulnak (hasmenésük van folyamatosan)nagy százalékban. (sajnos.) :(

2011. júl. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
értem. nyíregyházi vagyok, és úgy tudom itt egy állatkórház van. másik városba meg tuti nem vinnék el a szüleim a malackát :/ lehet nincs mást választásom mint másnak oda adni..
2011. júl. 11. 20:31
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Debrecen nincs olyan messze és ott több állatorvos is van.

[link]

2011. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
tudom hogy nincs messze. de eddig még úgy néz ki hogy a lány malacom nem nagyon örül a fiú nyomulásának. egy pár napig össze teszem őket, és egy rács darabbal el lesznek választva. úgyis utána dől el hogy mi lesz. csak érdekelt hogy hogy döntsek a műtéttel kapcs. köszi :)
2011. júl. 11. 20:37
 6/13 anonim ***** válasza:

ezek szerint diák vagy

Miskolc is busszal 1 óra,tudok olyat mondani aki nagyon jó,nekem 2 malackámat is ő ivartalanitotta,8ezerért és nagyon ért hozzájuk (kovács állatklinika)


Amig nincs ivartalanitva,ráccsal sem fognak összebarátkozni,nekem is ugy voltak különválasztva,mert véletlen születtek,és meg kellett várni mig megnő akkorára hogy műthető legyen

2011. júl. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi.

utolsó, és ott mik a feltételei az ivartalanításnak? súly? kor?

2011. júl. 12. 12:07
 8/13 anonim ***** válasza:

50 deka és 3 hónapos volt amikor a kicsit ivartalanitotta


elvileg fél éves koráig várni kellett volna,de szenvedés volt az a 2 hónap is amig külön voltak ráccsal választva

(4 malackám van,2 fiú 2 lány, a nagy fiú már rég ivartalanitott, a kicsik véletlen születtek kereskedésből,nagy helyen vannak)


De hozzáértő a doki,nem volt baj hogy csak 3 hónapos:)

A kezemben fogtam az altató injekciónál,nálam maradt amig teljesen elkábult,15 perc alatt kész volt a műtét,ébresztő injekciót is kapott,felébredt rögtön,igaz pár órán át még kábább volt a szokottnál,de ez természetes


mekkora a malackád? súlyra,korra


[link]


lehet van normális honalpjuk,nem néztem még

2011. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a korát nem tudom, én kb 3 hónaposra tippelek. az állatorvos se tudta megmondani. a súlyát ma mértem, pont 500 gramm :)
2011. júl. 12. 14:31
 10/13 anonim ***** válasza:

akkor ő már műthető ha hozzáértő az orvos


hány éves vagy?


ha már kiadtok érte 6-8 ezret,akkor ne az a 2ezer számitson már amiért elviszed debrecen vagy miskolc

2011. júl. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!