Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. Mi baja lehet?

S. O. S. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

A dzsungáriai törpehörcsögöm tegnap óta nagyon furcsa. Aki mindig vidám volt most kedvetlen és a szőre se olyan szép sima mint előtte. Borzos és mintha vizes lenne.

Eddig imádta a wc papír gurigát most nem érdekli. Mi lehet a baja?

Tudom, hogy állatorvos de szabadságon van 15-ig.

Most egy éves.

Köszönöm a segítséget.


2011. júl. 12. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Öregszik. :)
2011. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem melege van.

Törölgesd át vizes ronggyal, én így hűtöm le az én aranyhörcsögömet. Mostanában neki sincs nagy kedve annyit szaladgálni, szerintem tényleg a meleg miatt van ez.

2011. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintam a meleg miatt ilyen savanyú... az enyém is ilyen szokott lenni melegben
2011. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
www.horik.ewk.hu ez az első oldalam, mindent megtalálhatsz! :) Menny az "Egészséges a hörcsögöd?" menüpontra.
2011. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kiskacsa Fürdik ***** válasza:

Nem öregszik, hanem valszeg hőgutát kaphatott, vagy rossz táplálékot kapott. Próbálkozz meg előbb a hűtéssel, és sok folyadékkal!

Tegyél a ketrece/terráriuma tetejére keresztbe egy jégakut, vagy palackban jéggé hűtött vizet. A hideg lefelé száll, így hűteni fogja a kishörcsögöd. Az itatójába pedig naponta cseréld le a vizet frissre. Ne adj túl sok lédús gyümölcsöt, mert hasmenést kaphat, és még jobban kiszáradhat. Ha ettől nem javul 1-2 nap alatt, akkor irány a doki. Addigra meg is érkezik pont. :)


A másik a táplálék, lehet, hogy nincs elég vitamin az eleségében. Jó lenne venni neki valami rágcsálóknak való multivitamint (NEM C-vitamint!!! Multit!)

2011. júl. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó. Hogy kapott volna hőgutát??? Szobámba van és nap se éri. Rossz kaját tuti nem kapott. A táp is jó minőségű.

Am van még Rajta kívül 3 hörim ők nem így néznek ki. Pedig tuti nekik is melegük van.

Mindig mindenből a legjobbat kapják.

2011. júl. 13. 23:09
 7/7 Lázár Deniel válasza:
vid álatorvoshoz anyám állatkereskedésben dolgozik és ő szakértője a höriknak nekünk kigyogyult de vid el állatorvoshoz merg a bundája aggaszt mert a miend is idős de a bundája az szép fünyes ez azt jelenti hogy beteg de nem hiszem hogy negy a gond
2011. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!