Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudtad feldolgozni,...

Hogyan tudtad feldolgozni, hogy elpusztult a kis kedvenced?

Figyelt kérdés

Túlélési tippeket szeretnék, nekem volt 2 tengerimalacom, sajnos 2 hete már csak egy van.


Annyira a szívemhez nőtt, olyan szelid volt és mindig jött utánam, ha épp kiengedtem ....


A másikat is szeretem nagyon, de ő teljesen más személyiség.


Azon is gondolkoztam, hogy nekem nem való kisállat...pont emiatt, hogy annyira megvisel az elvesztésük.


2011. júl. 14. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Dettó majdnem ugyanez.

Először csak a jóra gondolj hogy milyen örömöket okozott neked, másodszor pedig ne légy önző. nekik megadatott az a lehetőség hogy egy jobb helyre kerültek és már az örökkévalóságban élhetnek.

2011. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aznap este jól kisírtam magam ... és másnap már sokkal könnyebb volt.
2011. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

pont ezért való neked! ennyi erővel ne legyenek barátaid se, őket is elütheti egy autó, érted!

Szóval a tipp: sírj sokat! Amikor a kutyám meghalt még középsulis voltam és a vázlataimat gyűrűs mappába rendeztem. A mappa belső borítójára ragasztottam két képet a kutyámról és gyászszalagot csináltam a sarkára. Mindig láttam, és ez rossz is volt, meg jó is. de segített, mert nem tűnt el, láthattam, csak már nem volt velem. Meg sírj sokat.

2011. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pont aktuális a kérdésed, tegnap temettem el a macskámat.


Nehéz, és kegyetlenül hangzik, de ez az élet rendje.

Megsirattam, utoljára megsimogattam, és elengedtem a csillagok közé, a többi macskámhoz, a kutyámhoz, a tengericocámhoz.


De őszintén, én már nem tudok sírni, zokogni miatta.

2011. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy kisállat elvesztése is lelki fájdalommal jár,de ha azt nézzük,hogy egy tengeri malac max.2-4 évig él,akkor még mindig kevesebb időt töltöttél el vele,mint egy macskával,kutyával.

A kiskutyám 14 évig élt velem.Lassan 6 éve hogy el kellett altatni.Még a sem hevertem ki,és még ma is elsírom magam ha meglátom a fényképen,vagy eszembe jut.Egészen kicsinek került hozzám,és mellettem öregedett meg.Így utólag néha azt kívánom,hogy bárcsak kaphatnék még egy esélyt, hogy újra élhessen..

Ha nagyon kötődünk az állatainkhoz,sokkal nehezebb lesz túltenni magunkat az elvesztésén.

A patkányaim is szép öregkort értek meg,ahogy a kis hörcsögöm is mellettem őszült meg,és aludt el végleg..De mégsem fáj annyira az elvesztésük mint a kis kutyámnál-

Jó tanács: A fájdalom enyhül ha újabb kisállatot veszel magadhoz.

2011. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen én is vennék másikat! Az lefoglal és elteri a figyelmed.
2011. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
sírd ki magad, gondold át a dolgokat. utána már megkönnyebbülsz és könnyebb lesz feldolgozni. :) egy kisállat ugyan úgy a szívedhez nőhet, mint egy ember. én nem vennék rögtön másik állatot. én rosszul érezném magam, hiszen csak azért veszed meg, h te ne érezd magad rosszul. bűntudatom lenne. vehetsz, csak ne rögtön azután, h meghalt a tengerimalacod. én mindig úgy vigasztalom magam, h: "amíg élt is, nagyon jó helye volt itt nálam." :D
2011. júl. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem a cicám halt meg.sokáig sírtam.szereztem egy ugyanolyan vöröset mint a garfieldám volt.
2011. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Eleinte nagyon megviselt, most pedig úgymond beleedződtem az egészbe, ami nem azt jelenti, hogy az utóbbi állatkáimat nem sajnáltam, ugyanúgy megviselt, csak már könnyebben túléltem az elvesztésüket és úgy fogom fel, hogy nagyon jó életük volt nálam, mindent megkaptak és most is jó helyre kerültek és valahol tovább élnek boldogan! És engem vigasztal az, ha veszek egy újabb állatkát, könnyebb úgy és boldoggá tesz az, hogy egy új kisállatról is én gondoskodhatok és tudom jó kezekben van és mindent megkap tőlem maximálisan!


u.i.: Hörcsögeim voltak és most is van és hullámos papagájaim.

2011. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Nekem törpehörcsögöm volt 1,5 évig aztán szegény meghalt végelgyengülésben, ráadásul anyák napján nagyon sokat sírtam de aztán rá két napra menni kellet osztálykirándulásra és ott kicsit megnyugodtam.Javaslóm látogasd meg a barátaid/rokonokat beszélgess velük erről.

2011. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!