Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vad még mindig a nyulam?

Miért vad még mindig a nyulam?

Figyelt kérdés

Negyed éve került hozzám az 5 hónapos törpenyuszim. Mielőtt megkaptam, mindennek utánaolvastam a kérdések között, és be is tartottam a tapasztaltabbak tippjeit.

Megfelelő körülmények között tartom: éjszaka és rossz idő esetén egy két oldalról zárt kültéri nyúlházban van, nappal és jó idő esetén pedig egy dróthálóból készült kifutószerűségben, a hátsó udvar gyepén. A kifutóban van mászókája, itatója, széltől és napfénytől védett helye.

Napi több órát simogatom (inkább simogatnám), beszélek hozzá. Szóval sokat foglalkozom vele. Ennek ellenére még mindig vad és agresszív. Nem jön oda hozzám magától. Múltkor még a kutyámat (!) is megmorogta. :/

Mit csinálok rosszul?


2011. júl. 17. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
régen nekem is volt nyulam, és ő is ilyen volt. akárhogy próbáltam, nem bírtam megszelídíteni, mindig megkarmolt. sőt, egyre jobban elvadult, de fogalmam sincs miért. :S szerintem nem csinálod rosszul, a nyulak alapból is kicsit akaratosak. meg lehet h ez egyéni dolog is. egyik vad, másik kezesebb. :DD
2011. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ahonnan hoztad nem szoktatták hozzá a simogatáshoz. Az enyém 2 éves és nincs vele ilyen probléma, még trükköket is tud. Persze ha van kedve hozzá. Próbálj neki jutalom falatott adni és közben simogatni. Az én nyuszkóm is megtámadja a kutyámat (labrador), ha ki van engedve a kertbe és ásna de a kutyám megijeszti.
2011. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha fiú és nincs ivartalanítva, akkor ez is lehet a gond.
2011. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lány, és nincs ivartalanítva.
2011. júl. 19. 11:56
 5/7 Árkoson Atilla válasza:
nekem is volt 1éve törpe nyuszim és engem sokszor megharapott(másokat is) hozzám se jött oda. egyedül élt, majd vettem neki egy másik nyuszit és akkor már normális volt!!! lehet hogy nálad is ez a gond! ha persze egyedül van csak akkor. szerintem vegyél neki egy társat!
2011. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sz.Gina99 válasza:
Vadnyul?
2011. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Árkoson Atilla válasza:
lehet hogy az egyedüllét okozza ezt!!
2011. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!