Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért veszekednek a hörcsögeim...

Barcelona1899 kérdése:

Miért veszekednek a hörcsögeim? :S (Lent)

Figyelt kérdés
Na szóval van egy kis törpe hörim kb másfél hónapos ja és fiu. Elmentünk rokonokhoz ott van egy unokatesóm neki volt 1 lány fehér törpehörcsöge de ő viszont 2-3 hónapos és aztmondta h ő már ráunt nem kell neki és nem e elvinném. Én meg megsajnáltam és elhoztam reméltem hogy nem fognak veszekedni. Beraktam a ketrecbe az ujj hörcsög egyből el indult az enyém felé. Az én hörim pedig elkezdett ilyen kis öö höri hangot ki adni azután a nőstény hörcsög rá ugrot és akkor nagyon hangosan sirt az enyém azután elfutott de a nap folyamán többször volt ilyen. De volt olyan is hogy a nőstény szépen lassan közelitett hozzá és az enyém meg csak csipogott mintha ismerkedni akarta volna a fehér de az enyém nem vagy nem tudom. Mostmár ott tartunk hogy a fehér akit hoztam bent alszik az enyém házába és ő pedig a ház tetején :S ahol még forgács sincs ez nagyon elszomoritott. Kérem valaki segitsen. Előre is KÖSZÖNÖM!!!
2011. júl. 17. 22:40
1 2
 11/17 anonim válasza:
szerintem igen :)
2011. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Először is, mivel hím és nőstény, feltételezem, hogy van 2 pótterráriumod, és már tudod, hogy az első alomból származó kicsiket kinek fogod eladni. Új hörcsög= 1 hetes karantén. Aztán: a hörcsög alapvetően egyedül él, a természetben csak a párzás idejére találkoznak. Örülj neki, hogy még nem nyírták ki egymást. A tenyésztők sem tartják együtt folyamatosan a párokat, pont a veszekedések miatt. A tied fél. Nem ismerkedni akar, hanem be van sz*rva, mert a semmiből odakerült egy domináns nagy izé. Ezért is kell várni, és gondosan összeszoktatni őket. Nem összedobni őket, aztán lesz ami lesz... Ha megadnád az msn-címedet nagyon szívesen segítenék, de ide nem akarok regényt írni. Akkor bővebben elmondanám, ami érdekel, meg hogy mit tudsz tenni mindkettőjük egészsége érdekében...
2011. júl. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

kabbemagadXD@hotmail.com


ez az msnem vegyél fel akkor légyszives örülnék a segitségednek amugy igen mindent tudok:)

2011. júl. 18. 00:26
 14/17 Erus22 válasza:

A törpehörcsög az aranyhörcsöggel ellentétben nem szívesen él másik hörcsöggel. A hím és a nőstény is védi a területét, a párzás idejének kivételével. Nekem is törpehörim van, olvastam és az állatkereskedésben is mondták, hogy se egyneműeket se különneműeket nem lehet együtt tartani! Aranyhörcsögből lehet egy fiú és 1 lányt együtt, de azonosneműt belőlük sem!

Szóval válaszd szét őket, mert tényleg meg fogja az idősebb ölni a tiédet! :S

2011. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

még idejébe válaszd szét őket,mert nekem kettő volt.Az egyik elhasította a másik fülét,a másik is harapta és ez nem jü,mert halálos sebeket ejthetnek egymáson..

Gondolj bele lehet,hogy nem bírják egymás pofazacskkóját annyira és szerintem nem érdemes várni,hogy összeszokjanak még rosszul sül el.Amugy az a csipogó hang azt jelzi,hogy veszélybe érzi magát.De lehet összeszoknak az enyémek ütték egymást meg ették meg a másik kajáját aztán mikor alunni kellett a egymáshoz bújtak annyira édesek voltak :) Aztán felkeltek és kezdték előlről a bunyót :D:(

2011. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

jah és ne add senkinek a hörit oda,mert képzeld milyen rossz lehet neki,hogy mindenki csak más gazdihoz küldi szegényt..

a barátnődnek üzenem,hogy egy tapló gondolt volna akkor arra,hogy megunja mikor elszakította a hörit a testvéreitől és a szüleitől..

remélem a szülei is megunják őt majd egyszer!!

2011. júl. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
a hörcsögnek pont mindegy, hogy ki eteti:D
2016. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!