Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelidítsem meg a nyulam?

Hogyan szelidítsem meg a nyulam?

Figyelt kérdés
Szóval vannak állataink akik "tanyasi stílusban" élnek. :D Van pár nyulunk, köztük törpe is. Neki most vannak kinyulai, és egyet kiválasztottam, hogy ő az enyém legyen. Csak az a gond, hogy ők nem kedvencnek vannak tartva. A felnőttek morognak, vagy egyszerűen csak arrébbmennek (apukám foglalkozik velük, állítólag ő simogatni tudja őket). A törpe nyúl meg egyszerűen annyira idegbajos, hogy egyszer meghalt a kicsi mert megfogtam... Hogy tudnám majd a kiválasztottat megszelídíteni? Vannak másik fiatal törpenyuszik és egyszerűen lehetetlen megfogni őket, mert visítanak, vagy kiugranak és leesnek... :(
2009. ápr. 4. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia!Jó lenne ha megírnád,mennyi idős az nyuszi akit megakarsz szelidíteni.Gondolom még igen fiatal.Kezdetnek a jutalom falatok etetését ajánlom,próbáld meg,hogy kézből vegyen el tőled répát vagy valamit ami nem túl pici és jó látható,hogy ne a kezedtől rémeljün meg,majd ha ez megy már,akkor lassan megpróbálhatod a fejét megvakargatni,persze minden hirtelen mozdulatot kerülve és így szépen fokozatosan....Bár bővebb válaszhoz nem ártana még néhány info:mibe tartjátok,a nyúl kora és neme(fiú vagy lány)!
2009. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) A nyuszi még kicsi, szóval a barátkozás még nem esedékes, most nyílnak ki a szemei. Ezek a nyulak kint laknak, ketrecben, mert nem kiskedvencnek vannak tartva! Sajnos elég könnyű elbújni neki ha már szaladgálni fog, mert van külön elletőláda, amihet külön ajtó van. Ha kimegy, akkor nekem be kell csukni az elltőláda ajtaját, és kinyitni a ketrecet, de addigra ő már visszamenne a ládába. Ezen kívül sajnos mint mondtam az anyja elég ideges, legalábbis engem nem (csak azt aki eteti) ismer és morog meg karmol is, mindig elém áll ha meg akarom nézni a kicsiket. Van több ketrec is, tágasak, szóval külön lehetne rakni, de ahhoz meg elég nagynak kell már lennie.
2009. ápr. 4. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!