Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet az a kis lábán? És...

Mi lehet az a kis lábán? És mit tehetnénk? :S Tanácstalanok vagyunk.

Figyelt kérdés
Mamám tengerimalackája most lesz decemberben 6 éves. Ennek ellenére nagyon eleven,huncut kisállat. Viszont,most kb. egy hónapja kijött a hátsó jobb lábán egy duzzanat. Őt nem nagyon zavarta,normálisan lépett vele. Elvittük orvoshoz,ott az orvos kinyomta neki,azt mondta,valami megcsíphette,és kapott szurit is. Akkor megint vissza kellett vinni,akkor is kinyomta,megint szurit kapott. Aztán mégegyszer ez,de akkor már nem jött belőle semmi. Ma megint vissza kellett volna vinni,de nem látunk javulást. Nem csinál vele semmit,csak szurit kap,attól viszont egész nap nyomott,fáradt lesz. Ma nem kapott,láthatóan eleven,és vidám volt. Viszont a duzzanat nem megy le neki. Sőt,már a másik lábán is kezd kijönni.Az orvos nem csinál semmit. Ha megnyomjuk,meg sem szólal,pedig elég "beszédes" kis malacka. Nagyon szeretjük,de nem tudjuk mit tegyünk már. Forgácsát is mindig átválogatjuk,hátha az nyomta meg a kis lábát. Amikor az orvos bekötötte neki,azt is lerágta. Mit tegyünk? Jó ez ellen valami krém,esetleg? Vagy próbálkozzunk más orvossal? Mi mindent megteszünk érte. Kérlek,segítsetek!
2011. aug. 10. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is másik orvos. Sajnos, lehet daganat is. Ha lelkiismeretes orvoshoz viszitek, meg fogja mondani, mi is az elváltozás. Sajnálom szegény malackát.
2011. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem egy másik orvoshoz kell elmenni...

[link]

2011. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Másik doki.

Egyébként valószínűleg ún. talpfekélyesedése van, a forgácstól tud ilyen lenni. Lehet, hogy meg kéne próbálnotok pár hétig papírtörlőn vagy pelenkán tartani, de a másik orvos akkor is kéne!

Ha budapestiek vagytok, akkor menjetek a Talpas Állatorvosi rendelőbe (neten fent vannak!).

2011. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne gondolkodjatok tovább váltsatok orvost. Ez nem gyógyította hanem csak adott neki egy szurit és várt a csodára.
2011. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, nagy az esélye hogy fekély. Akkor gyakori, ha valami gombás betegsége van a malacnak. Olvastam német könyvben, hogy griseofulvin kezelés jó erre, nem tudom Mo-n alkalmazzák-e.

Ha gennyes a fekély, akkor naponta tisztítani kell, kezeléshez tőgyinfúziós oldatok ajánlottak - ez utóbbi kapható is.

Egy gyakorlott malacos dokihoz kéne menni, ő biztos segít.

2011. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,a papírtörlőt megenné szerintem...........daganat? :S:S:S Jaaj...:'(
2011. aug. 10. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugi... Látod, írtak sokan, hogy mi lehet. Keressetek másik dokit és az valószínűleg rendbe hozza. De minél hamarabb.
2011. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de a daganat szerintem hülyeség, mert abból nem lenne mit kinyomni. Ez egyszerű gennyes fekélynek tűnik, és nem annyira komoly, mint amilyennek így hangzik. Ettől függetlenül dokira szükség van, de pánikolni nem kell!


A papírtörlőt lehet, megkóstolja, de a miénk mondjuk nem érdeklődött iránta. Amúgy ha nem eszi nagy mennyiségben, akkor azért nem okoz semmi nagy bajt.

2011. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Remélem,mihamarabb rendbe jön. Most kezdtük el a Betadinos kezelést. Csak gyógyuljon meg mielőbb...
2011. aug. 11. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!