Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek egy felpuffadt...

Mit tegyek egy felpuffadt nyúllal? (SÜRGŐS! )

Figyelt kérdés

2011. 07. 24. Ekkor kaptam 3 db, 3 hónapos Castor Rex fajtájú nyuszit, 2 lányt és 1 fiút. Azóta augusztus tizenkettedikén meghalt az egyik, de nem tudom melyik, ugyanis ugyanolyannak tűntek. Amelyik meghalt, előtte pár nappal észrevettem ezeket: Nem volt olyan fürge mint a többi, lassabban vette a levegőt, meg tudtam fogni és ölbe is lehetett venni, jó nagy hasa volt, mint egy nőstény nyúl vemhes, és minél jobban el akart bújni.

Ezek a puffadtság jelei?


Aztán tegnap reggel, augusztus 17-én észrevettük hogy pontosan így van a másik nyúl is.

A harmadiknak még nincs baja.


Nem ketrecben vannak, hanem egy kisházban, nyúlólban. Ettől lehet bajuk?

Enni adunk nekik pontosan amennyit kell, vizet is.


Köszönöm szépen előre is a választ, de kérlek titeket, hogy akik igazából értenek hozzá, azok írjanak. Köszönöm.


2011. aug. 18. 10:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Akik igazából értenek hozzá, azok nem az interneten lebzselnek, hanem az állatorvosi rendelőben!
2011. aug. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Igen tudom orvoshoz kell vinnem, de nem tudom. Legközelebb kb 30 kmre van egy állatorvos, és egyedül vagyok itthon!

11/L

2011. aug. 18. 10:53
 3/37 anonim ***** válasza:

Internet.. nézd meg az állatorvos telszámát és hívd fel!!!!

Nem adtál véletlenül vizes zöldet a nyúlnak? Attól felpuffadhat.

2011. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Nemsokára hazaérnek a szüleim, kb 13 óra körül.

Addig mit csináljak vele?

Ahonnan vettük azt mondták be van oltva.

Lehet hogy megcsípte egy szúnyog?

2011. aug. 18. 10:56
 5/37 A kérdező kommentje:

Nem, zöldet sosem kapnak, akitől vettük azt mondta hogy nem kaphatnak csak lucernát, szénát meg árpát és ezeket kapják + mellé víz.

És semmi répa, saláta vagy ilyenek. Nem kellene felpuffadniuk, ugye?

2011. aug. 18. 10:57
 6/37 anonim ***** válasza:
Hívd már fel az orvost!
2011. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Már keresem a számát!
2011. aug. 18. 11:01
 8/37 anonim ***** válasza:
28%
Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha ennyi idő alatt 2 nyúl is meghalt nálad... Esélyes, hogy ez sem fogja túlélni. Talán utána kellene nézni a nyúltartásnak, vagy nem kéne nyulakat tartanod... Szegények :(
2011. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Nem halt meg 2 nyúl csak egy. És nem tudom mi bajuk van és próbálok javítani rajta de nem megy!

Felhívtam az orvost és azt mondta hogy nem tud vele mit csinálni majd az idő eldönti!

Na ha az orvos nem tud mit tenni, akkor én mégis mit tegyek???

2011. aug. 18. 11:22
 10/37 A kérdező kommentje:
Mostmár körülbelül 1 óra és itthon lesz édesapám és átrakjuk őket ketrecbe, külön - külön, lehet hogy a földtől van valami bajuk vagy nem tudom. Friss vizet kapnak, mindent úgy csináltunk ahogy mondta akitől vettük. Ő meg egy tenyésztő és rengeteg nyula volt. Nem szaporító. Szóval szerintetek mit tudnék még tenni?
2011. aug. 18. 11:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!