Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek egy felpuffadt...

Mit tegyek egy felpuffadt nyúllal? (SÜRGŐS! )

Figyelt kérdés

2011. 07. 24. Ekkor kaptam 3 db, 3 hónapos Castor Rex fajtájú nyuszit, 2 lányt és 1 fiút. Azóta augusztus tizenkettedikén meghalt az egyik, de nem tudom melyik, ugyanis ugyanolyannak tűntek. Amelyik meghalt, előtte pár nappal észrevettem ezeket: Nem volt olyan fürge mint a többi, lassabban vette a levegőt, meg tudtam fogni és ölbe is lehetett venni, jó nagy hasa volt, mint egy nőstény nyúl vemhes, és minél jobban el akart bújni.

Ezek a puffadtság jelei?


Aztán tegnap reggel, augusztus 17-én észrevettük hogy pontosan így van a másik nyúl is.

A harmadiknak még nincs baja.


Nem ketrecben vannak, hanem egy kisházban, nyúlólban. Ettől lehet bajuk?

Enni adunk nekik pontosan amennyit kell, vizet is.


Köszönöm szépen előre is a választ, de kérlek titeket, hogy akik igazából értenek hozzá, azok írjanak. Köszönöm.


2011. aug. 18. 10:44
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:

Nézd meg neten az etetést, és próbálj neki minél diétásabb kaját adni.

Sajnos én sem értek annyira a nyulakhoz, ezért írom hogy nézd meg neten, nehogy hülyeséget mondjak...

2011. aug. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Hopp, megnéztem azért énis neten, talán meg is van a válasz:

" Ne felejtsük el hogy az állatok felpuffadásának elkerülése érdekében, amikor nyers zöldséget, gyümölcsöt adunk nekik, vegyük el a vizüket néhány órára, hogy a frissen elfogyaztott ételre ne tudjanak vizet inni!"

2011. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
De nem adunk nekik semmi zöldséget, semmi gyümölcsöt, SEMMIT, szénát, lucernát kapnak SZÁRÍTVA és árpát. Meg vizet. Ha elvennénk a vizet, kiszáradnának..
2011. aug. 18. 11:40
 14/37 A kérdező kommentje:

Azóta megvan, utánanéztem.


A bajuk a kokcidiózis, ami HALÁLOS KÓR!

És épp most hívott egy ismerős, hogy az ő nyulaival is ilyen történt, beoltották, úgy tűnt hogy jól van és a 3-4 nap elteltével pedig MEGHALT! Gratulálunk a szuper orvostudományhoz!


"A beregszászi járási Tóth Mária hobbiszinten tenyészt nyulakat. Mint azt szerkesztőségünk címére elküldött levelében írja, míg korábban nem volt probléma az állatokkal, nemrég ismeretlen betegség ütötte fel a fejét. A már leválasztott, öthetes kisnyulak egymás után pusztulnak el. Lelassult a reflexük, étvágytalanná váltak, felpuffadt a hasuk, s 4–5 napon belül elhullottak. Egy állatorvos tanácsát követve vízben feloldva tromexinnel próbálta a további veszteséget elhárítani, de sikertelenül, ezért a gyógyítás módja iránt érdeklődött.


– A nyulak leggyakrabban 2–4 hónapos korukban hullanak el, elsősorban kokcidiózis miatt – válaszolja Szidor Imre állatorvos. – A tünetek itt is kokcidiózisra utalnak. Ahhoz, hogy az elhullást megakadályozzuk, nagyon fontos, hogy jódot juttassunk a szervezetükbe. Egy liter ivóvízbe két milliliter 5 százalékos jódot tegyünk. Ezt öt napig kell az állatoknak adni, majd öt napos szünetet követően ismét öt napig. Az eljárás két célt szolgál: egyrészt fertőtlenítjük az ivóedényt, másrészt elpusztítjuk az állat gyomrában lévő káros baktériumokat, mikroflórákat. A vízben feloldott jódot fémedénybe nem szabad önteni, mert reakcióba lép. Kizárólag műanyag edényt használjunk.


A higiénia szempontjából fontos, hogy az állat farácson aludjon. A rács lécei közötti rés 15 milliméter széles legyen, így az ürülék kihullik. Ez azért fontos, mert a nyúl megeszi az ürülékét. Főként az éjjelit, mert abban magas a proteintartalom, az ásványianyag és a B-vitamin. Az ürülék elfogyasztásával az állat tulajdonképpen önmagát fertőzi. Ez a rácsos eljárás 80 százalékos védettséget ad kokcidiózis ellen. Ha ez nem segít, norszulfazollal gyógyítható a betegség. Ebből egy liter vízhez két gramm szükséges. Ezt is öt napig kell adagolni. Hasznos az almaecet "bevetése" is. Egy liter vízhez egy milliliter 9 százalékos almaecet szükséges."

Kárpáti Igaz Szó Online - Házunk tája


Szóval, igen jól gondoltam majdnem, attól volt bajuk hogy nem ketrecben laktak. Köszi a sok szuper választ, amiből sokmindent megtudhattam!

2011. aug. 18. 13:37
 15/37 anonim ***** válasza:

Hát ha szúnyog megcsípi nagyon mások a tünetek..de azt írtad be van oltva, akkor nem lehet semmiképpen..

Vízes zöldet adtál neki, vagy valami mérgezőt. De csak a vízes kajátol tudd felpuffadni.. HÍVD FEL az állatorvost! Vidd el és majd többet tudsz tenni.

2011. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
Uh.. :/ hát akkor nagyon nem jól oltották be a nyulakat..:S Segények..:S Amúgy nyugodtan adhatnátok nekik, kis zöldet+gyümölcsöt, mert kell nekik a vitamin..
2011. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Neki már nem éri meg orvoshoz vinni.. mint írtam, 1 ismerős nyulai is épp így voltak, utána beoltották őket, úgy tűnt hogy jól vannak és 3-4 nap elteltével pedig MEGHALTAK!
2011. aug. 18. 14:23
 18/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti!

Már írtam, tudom mi bajuk.


Sokadszor írtam, VIZES zöldet és EGYÉB mérgező növényt és semmit nem kapnak az árpán, lucernán és szénán kívül, de ezek SZÁRÍTVA vannak!!!

2011. aug. 18. 14:27
 19/37 anonim ***** válasza:
71%
Enyirre nem érdekel a nyuszid,hogy nem ér meg neked 1 próbát h elviszed orvoshoz??Jó kis nyuszi tartó vagy
2011. aug. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

már nem azért, de milyen tenyésztő az aki semmilyen friss zöldséget nem ad a nyulainak? vagy rosszul beoltott állatokat ad el?

szerintem is vidd el őket az orvoshoz, ha kicsit is fontosak neked. de elsősorban VÁLASZD EL a beteget a még tünetmentestől!

2011. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!