Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek egy felpuffadt...

Mit tegyek egy felpuffadt nyúllal? (SÜRGŐS! )

Figyelt kérdés

2011. 07. 24. Ekkor kaptam 3 db, 3 hónapos Castor Rex fajtájú nyuszit, 2 lányt és 1 fiút. Azóta augusztus tizenkettedikén meghalt az egyik, de nem tudom melyik, ugyanis ugyanolyannak tűntek. Amelyik meghalt, előtte pár nappal észrevettem ezeket: Nem volt olyan fürge mint a többi, lassabban vette a levegőt, meg tudtam fogni és ölbe is lehetett venni, jó nagy hasa volt, mint egy nőstény nyúl vemhes, és minél jobban el akart bújni.

Ezek a puffadtság jelei?


Aztán tegnap reggel, augusztus 17-én észrevettük hogy pontosan így van a másik nyúl is.

A harmadiknak még nincs baja.


Nem ketrecben vannak, hanem egy kisházban, nyúlólban. Ettől lehet bajuk?

Enni adunk nekik pontosan amennyit kell, vizet is.


Köszönöm szépen előre is a választ, de kérlek titeket, hogy akik igazából értenek hozzá, azok írjanak. Köszönöm.


2011. aug. 18. 10:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Drága, azért van még állatorvos a világon, hívj fel egy másikat, akár az ország másik végén lévőt is, csak értsen a nyulakhoz. Aztán majd elviszed valahova a környékre, de addig is tudsz tanácsot kérni olyantól, aki nem ilyen "leszarom a törpenyulakat" lódoktor.
2011. szept. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
69%

Bocs de így végigolvasva, nem lehet, hogy egész véletlenül mégsem voltak beoltva azok a nyulak?

Csak akitől vettétek ezt hazudta, hogy végre túladjon rajtuk?


Az oltási időt is be kell tartani mert azonnal nem alakul ki védettség szerintem.


Egyébként arra is oda kell figyelni, hogy olyan helyről szedjétek neki a kaját ahol nem jár kutya stb nincs ami lepisilje a kajájukat.


Továbbá amikor én tartottam régen nyulakat, volt ilyen vitaminos oldatom amit a vizükbe kevertem talán az is segítene.

2011. szept. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

A cikkben amit bemásoltál benne van hogy almaecetet kell tenni a vizükbe.Kipróbáltad?Segített?

Hogy van a 2 nyuszika?

Sajnálom hogy nem kaptál időben választ a kérdésedre!

Én azt tanácsolom,hogy ha nyúlházban tartod őket akkor legalább 3 naponta takarítsd a helyüket és ha lehetséges akkor hetente helyezd/helyezzétek át a házikót,ha ketrec is jár hozzá(ha olyan hogy kitud menni a fűbe 1 darabon).

Nekem most jelenleg 5 tanyészanyám van és 2 tenyészbakom,tudom hogy az arányuk nem jó,de vannak növendékek amikből anyák lesznek,én minden nap adok nekik friss zöldséget(krumpli héj,sárgarépa,fű,saláta,karalábé,káposzta stb,szerintem adj nekik nyugodtan egy keveset nem lessz bajuk tőle,ha mégis akkor kapsz helyette másikat tőlem.

Egyébként ne adj nekik túl sok hereszénát/lucernát emrt attól könnyen felpuffad és belehalhat(illetve a K betűs zöldségekből se sokat).

Remélem megmaradnak.

A nemük megállapítása 2 hónapos kortól biztosan megállapítható: [link]

nem a legtutibb link,de ez is segíthet valamicskét.

Írj privit ha gondolod.

jó nyuszizást!

2011. szept. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 prohphet válasza:
adjál neki norma flort
2016. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 prohphet válasza:
masszírozzad a hasát nekem bejött
2016. márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Nocogo válasza:
Figyu,Ilyenkor az Árpában levő kártevők És a "paraziták okozzák" Mindig legyen vizük Illetve Akácfa leveleket fástól dobj be hozzájuk...És Ha lehet Oltasd és Vitaminokat juttas be a szervezetébe.. Állatorvosnál aprópénzért meg lehet venni csak bele kell szórni a vizükbe.. :)
2017. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne írj már baromságokat!!!

A fehér akác levelei erősen mérgezőek a nyúlnak, és a lila akác bizonyos részei is!!!

Vitamin nem kell a nyúlnak, mert a szervezete előállítja őket magának!

Jobb lett volna, ha csendben maradsz!

2017. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!