Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai höri, adnátok...

Dzsungáriai höri, adnátok tippeket? (:

Figyelt kérdés

Tegnap hoztam haza az első hörcsögömet.

Azt mondták félénk jószág, ahhoz képest gyorsan beilleszkedett :D

Kaptam mellé golyós itatót, házacskát, és kereket. Forgácsa nem volt, az vettem, imád benne hemperegni és kutakodni a kis bohóc :D

Viszont anyósom véletlenül degueledelt hozott neki :/ Prémium, szóval nem rossz, de mennyiben különbözik az étrendje a höriétől?

Nekem szépen kiválogatja ami tetszik neki, de nem szeretném hogy baja legyen tőle.

Ti hogy szoktátok etetni? Beszórtok neki x adagot aztán egyen amikor jónak látja, vagy porcióztok?

Nasit mit adtok neki? Nálunk a szárított kukorica viszi a pálmát :)

Bocsi a sok kérdést, de ő az első picurka kedvencem, és szeretném ha jól érezné magát.


2011. aug. 29. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fog ártani neki a degueledel, majdnem ugyanazt eszik, csak a degu cukorbeteg, ezért nem tesznek a tápba pl. kukoricát. Kivéve a Pepe, Panzi, és Yoyo, azok igazából a hörcsögkaját teszik degus dobozba, ugyanaz van bennük.

Tehát nem fog megártani :)

2011. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Napjában kétszer etetem őket. Reggel friss gyümölcs, zöldség. Este kapnak magvakat, friss gyümölccsel. Hetente 2-szer fehérjét, ami lehet tojás fehérje, sajt, túró. Csemegének mellé, szárított kenyér hajat, amit rágcsálhat fog koptatás céljából. Néha diót, mogyorót mellé. A Degu táp nem árt neki, de inkább szerezz be neki hörcsögnek szánt magvakat. Cukros dolgokat ne adj neki!
2011. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem kettő volt még amikor kisebb voltam.nagyon könnyű a tartásuk.mi adtunk nekik mindent és megettek mindent,még a mogyorós csokit meg a müzlit is:-O :-D

ha kézhez is lehet szoktatni őket,nekem az egyik nagyon imádott kinn lenni ha betettem a kezem,egyből belemászott és várta h induljon a "lift" vagy ha nem hagytam akkor meg kergette:-D ja és a nevükre/hangomra is előbújtak.naon cukik

2011. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :)

Reggelire paradicsomot kapott, de nem nagyon lehet éhes, behúzta a kisházába, és alszik mellette :D

Nagyon tündéri :)

2011. aug. 29. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!