Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rosszat teszek a nyuszimmal,...

Rosszat teszek a nyuszimmal, ha éjszakára kitezsem az előszobába? Részletek lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 4 hónapos törpenyuszink, nagyon aranyos, okos és főleg ragaszkodó. Minél több ideje van velünk, annál nehezebben viseli, hogy éjszaka ő a nappaliban alszik a ketrecben, mi pedig a hálószobában. Tegnap már akkora zajt csapott a ketrec rácsainak rángatásával (éjjel fél háromig tűrtem), nem mellesleg valahogy ki is tud jönni belőle, hogy fogtam és kihúztam a ketrecét az előszobába, és nyitvahagytam a ketrecet, hogy ha annyira ki akar jönni, hát jó, az előszobában nem lehet baja. Az a baj, hogy elég kicsi az előszoba és hát oda be van zárva egész éjjelre. Nem tudom, hogy nem bántom-e ezzel, végülis pont az a baja, hogy nem lehet velünk éjjel is. Egyébként kb. délután öttől éjfélig kint van velünk a nappaliban. Bocsi, ha hoszzú lett, szóval ez nagy trauma neki?
2011. szept. 5. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nyugi, nem "bántod" ezzel, hiszen a nyulak nem olyan módon kötődnek, mint pl. egy kutya ( hiába szeretnéd ezt hinni ).


Nekünk is volt törpenyulunk, éjszakára a nappaliban aludt, nappal volt csak kiengedve.

Zajt a miénk is csapott, de mivel ilyenkor amúgy is aktívabb, ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni.

Ha az előszobában nem csinálhat kárt, hagyd ott nyugodtan éjjelre.

2011. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan kirakhatod arra az időre, nem lesz neki trauma :) a ketrecrágás sem jelent mindig rosszat, van amikor "csak úgy" csinálják :) de berakhatsz neki vmi rágókát :)) pl fadarab v ilyesmi
2011. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
van neki rágókája, meg mindene ami a készesztetéshez kell :) de szegényt látni kellet volna! A nappaliban van ugye napközben, meg velünk és amikor hajnali fél háromkor elindultam vele, hogy kitoljam az előszobába azt sem tudta mi van, olyan édesen nézett, hogy majd megszakadt a szívem, de hát aludnunk meg muszáj! Na jó akkor nem lesz baja, de remélem nem kell ezt bevezetni, hogy minden éjjel kirakom, talán ma nyugisabb lesz... Köszi a válaszokat.
2011. szept. 5. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is nyugodtan kirakhatod,semmi baja sem lesz!

A miénk is kiszökik,de tettem a ketrec tetjére 2 nehezebb

tárgyat,így nem tudja elmozdítani.

2011. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jó ötlet! :)) mert amúgy szerintem ő is így megy ki, bár még sosem láttam szökés közben, csak azt veszem észre, hogy az ágyunk alá bejön és ott fekszik le aludni :)
2011. szept. 5. 15:35
 6/7 anonim ***** válasza:
de édes lehet :) sok szerencsét, reméljük megnyugszik egy kicsit :)
2011. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon édes nyuszid lehet :) szerintem nem lesz baja tőle, meg azért néha aludni is kell :)
2011. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!