Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy hörcsögöt de...

Szeretnék egy hörcsögöt de nem tudom jó döntés e? Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá atomtudós, ha erre gondolsz.
2011. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha rendesen takarítod,tudsz neki kaját adni,meg foglalköozni vele akkor OK.De vedd figyelembe h kva büdös.
2011. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt is figyelembe kell venni, hogy a hörcsög inkább éjszakai állat, nappal többnyire alszik, és nem szereti, ha felébresztik, vagy túl sokat fogdossák, ilyen esetekben haraphat is. A kicsi termete miatt könnyen elbújik, felmászik ahova tud, meglepően leleményes, ha rosszalkodásról van szó. Pont emiatt a macska elkaphatja! Este nagyon tud zörögni. Viszonylag rövid életű állatka. Ezeket kalkuláld bele, mielőtt a vásárlásánál döntenél! És figyelj oda, hogy olyan helyről hozd, ahol kézhez volt szoktatva, nem vad, és külön voltak választva nemek szerint, különben nagy valószínűséggel vemhes nőstényt viszel haza (ha lányt választanál).


Ha gyereknek lesz, szerintem jobb a tengerimalac, nappal sokat van ébren, jámbor, jobban tűri (még szereti is) a simogatást, fogdosást, az ölben is nyugodtan fekszik, elégedetten fogadja a kényeztetést, csak rongy kell alá, különben , lebogyózhat, lepisilhet (de idővel megtanulható a felismerése, mert fészkelődik, forog, "motyog"). Hangosan visít, ha izgatott. Ha szeretettel bánnak vele, sokat foglalkoznak a malackával, nagyon kicsi a harapás esélye. Mi a fürdőszobában rendszeresen elengedtük, mert könnyű volt utána feltakarítani, és nyáron építettünk neki kifutót. De árnyékolásról, vízről gondoskodni kell.


Degum még nem volt, de róluk is sok jót olvastam, hallottam.


Jó cikkek vannak a haziallat.hu-n több rágcsálóról is, talán segít a döntésben.

2011. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl hörcsög nem való. Nem tudok vele mit kezdeni..
2011. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó választás nekem is van 10! 8 kicsi és 2 nagy a höri csak akkor büdös ha nincs kitakarítva a ketrec! és ha sokat van kézbe akkor azt sem bánják hogy cirógatod a hasukat vagyis az én kishörieim és a nagyok is engedik mert nem hanyagoljuk el! tehát ha jólbánsz a hörivel ő visszaadja azt! úgyhogy sztem jó ötlet vegyél eggyet csak ne állatkereskedésből!
2011. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ha normálisan vannak takarítva nem büdösek.
2011. szept. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hörit tartani jó!!! :)
2011. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szerintem jó döntés a hörcsög! nekem törpe hörcsögöm van, (egyáltalán nem büdös), és nagyon aktív és játékos! ezzel az állattal is sokat kell törődni,. én például fél órát játszom vele naponta.
2011. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!