Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy fiú hörim. Kb már egy...

Van egy fiú hörim. Kb már egy éve nálam van. Én nagyon szeretem őt de:ha kiveszem, lepisil, és összevissze harap és menekül, ugrik ki a kezemből. Soha nem bántottam és nem is ijesztettem meg, mégis ilyen. Nem lehetne valahogy kinevelni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valami miatt fél tőled, vagy még mindig nem szokta meg a kezedet. Próbáld meg, hogy mielőtt kivennéd, simogatod a hátát egy darabig. Ezt sokszor csináld, adj kézből enni neki, ha elfogadja a kaját, akkor meg fogja szokni az illatodat is.
2009. ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
24%
Nem hiszem
2009. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom segít-e, de szerintem az első válaszoló javaslatán túl igyekezz úgy megfogni majd őt, hogy ne direktben felülről nyúlj hozzá. Valamelyik rágcsálónál olvastam (nem emlékszem sajnos melyik fajtánál), hogy attól nagyon félnek, mert kicsit arra hajaz, ahogy a madár megfogja őket. Hátha a hörcsögödnél is segíthet ez is.
2009. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy őt még meg lehet szelídíteni bármivel is. Nekem is volt ilyen vadóc hörim. Nem lehetett kézzel megfogni. De azért nagyon szerettem. A mostani meg tök az ellenkezője, bármit lehet vele csinálni, meg sem próbál harapni.
2009. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz szépen aki írt.De még irhatnátok!
2009. máj. 1. 07:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem mostani a kérdés, de én most futottam bele ebbe a gondba. A fiú hörim, ha kiveszem minden ok nélkül megharap. De ő csak ennyi.

Ne add fel, meg lehet szelídíteni!

Ahogy írták, adj neki kézből enni, ha elveszi tőled, akkor már jó nyomon vagy. Utána próbáld meg nem elengedi a kaját, hadd egye meg a kezedből. Aztán vedd ki, rakj a markodba kaját, és engedd, hogy onnan egye meg. Ha megharap, akkor se büntesd, az persze természetes, hogy fáj, és leejted, olyankor igyekezz ágyra vagy ilyesmire. És hagyd, hogy rajtad szaladgáljon, így meg fog szokni 1-2 héten belül.


Ha még olvasod ezt a kérdést, légyszi írd le, hogy most hogy állsz a hörivel.

2009. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!