Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tanácstalan vagyok, mit...

Halle kérdése:

Tanácstalan vagyok, mit csináljak a görényemmel?

Figyelt kérdés

Nah , szóval.

Április környékén minden féle képpen szerettem volna egy kis állatot,végül a görény mellett döntöttem. Édesapám nem adta rá áldását,mert Szeptemberbe teljesen új környezetbe költöztem,új iskola,új lakás,stb és a görényről pedig nem 1,2 hétig kell gondoskodni. Én tisztába voltam következményeivel,hogy az elején nagyon nehéz lesz,de mégis úgy döntöttem,hogy akkor is kell. Júliusba megis vettem az akkori 9 hetes görit.Nem volt hozzá semmim,szóval új ketrec,új etető ,itatók,új fekvő helyek,alom tálca,orvost keresni stb. MEgis vásároltam mindent,ami kellet.

Sajnos nem találtam olyan kolit,amibe engedtek volna állatot.Egyetemi koliba meg nem mehetek fogtechnikával,mert nem tartoztam az egyetemekhez.

Ezért albérletet,vagyis bérben adó szobát kellet keresnem,ami anyagilag mindjárt más ,mint egy koli.És a szüleim bár szerették a görimet nekik sem volt mindegy,hogy mennyit fognak fizetni. Rengeteg szoba felett el kellet néznem,mert nem engedték meg a görényt!Nagy nehezen találtam,de nem olyat,mint amilyet szerettem volna.Minden második héten haza járok , de nemtudom kire itt hagyni a dárágát,ezért haza hordom. Kiderült,hogy IC-re nem lehet állatot felhozni,nekem pedig normál gyorssal 4 óra az út haza.Az állathordozójába még úgy ahogy jó neki,de nekem pedig problémás ,mert nincs 100 kezem s nem fér el egy kezembe az amit haza vinnék.Megvettem a göris táskát,abba pedig melege van,nem marad meg benne. Tudjuk,hogy amit nem bírnak a görik az a meleg. Rossz volt látni,mennyire szenved..:S

Ami ezek után kiderült azaz órarendem.Hónaponta 5x reggeltől,estig nem vagyok itthon reggel tudok neki adni enni és este is ,de délbe nem!

A lakásba jelenleg 3-an lakunk ,nincs erkély szóval a közös helyiségben van a görim. De volt már rá alkalom,hogy mindenkit felköltött a ketrec rágcsálásával és én kerültem kellemetlen helyzetben.

Fogtechnikus leszek és azzal is fogok elhelyeszkedni. Jelenleg első éves vagyok és most még csak 6 óra a munkaidőm,de később ez több lesz és ha azt mnodjűk maradj mert jött 2,3 új munka,nem állhatok fel az asztaltól azt mondva,hogy bocsi de vár a görim otthon. Nemtudom,hogy képes leszek-e a kettőt megfelelő képpen összekapcsolni.

Ezekkel szemben pedig ott van maga a görim,akit teljes szívemből szeretek és sokat harcoltam érte,de nemtudom,hogy neki nem az lenne-e a legjobb,hogy ha uj gazdinál lenne.... nyugalomban. Tudom,hogy az elején rossz lenne neki,de egy idő után lehet jobb lenne neki nélkülem.

De ha eladom ,akkor pedig úgy érezném,hogy kudarcot vallotam.

Szóval mit csináljak ???

Segítsetek,minden tanácsot szívesen elolvasok,mert tényleg kétségbe vagyok esve!


Csak normális válaszokat várok,azok akiknek nincs más dolguk ,csak az,hogy a gép előtt ülnek egész nap , és értetlenségeket írnak,azok ne is írjanak!

Köszönöm!!


2011. szept. 17. 15:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

tipikus, tudtad előre, hogy probléma lesz és most meg rinyálsz....meg kéne tanulni felelősségteljesen választani és tartani állatot


amúgy nem értem, miért nem a saját szobádban tartod a görényt? a cuccaidat meg tedd a hátadra és a hordozót a kezedbe...

2011. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A rinyálást kicsit diplomatikusan is megihattad volna ,de igazad van!

Nem egyedül vagyok a szobába ez a problema,mert az elején velem volt!

A görényem a legnagyobb szeretetben és törődésben van,szóval ettől felelőségteljesebb vele szemben már nem lehetek.

2011. szept. 17. 15:45
 3/18 A kérdező kommentje:
Megírhattad volna , helytelenül írtam.
2011. szept. 17. 15:48
 4/18 anonim ***** válasza:

A kaját meg lehet oldani napközben szerintem. Adhatsz neki száraz kaját, ami nem romlik meg, vagy ha van olyan lakótársad, aki nem fél tőle, akkor megkérheted, hogy adjon neki enni. Én mondjuk inkább másik albérletet keresnék, ahol olyanok laknak, akik szeretik az állatokat, és nem nyavalyognak egy kis ketrecrázás miatt, vagy ahol lehetne saját szobád. Azt amúgy nem tudom, hogy ébredhetnek fel az éjszakai matatására, ha nem is abban a szobában alszotok. Nálunk a ketrec egy méterre sincs az ágytól, és már fel se kelek arra, ha rendezkedik benne.

A hazautazás ősszel-télen annyira nem lesz gond szerintem, mert most már annak a nagyon melegnek lassan vége lesz.

A legjobb az lenne szerintem, ha tényleg megpróbálnál olyan lakótársakat keresni, akik megszeretgetnék kicsit, amíg te gyakorlaton/órán vagy. Én biztos nem mondanék le róla.

2011. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszod! :)

Lakótársaim szeretik a drágámat és nemis panaszkodnak,én vagyok ,aki kellemetlenül érzem magam emiatt,ha felkellnek miatta.

Igen, az egyik lakótársammal más albérletet keresünk ,erkélyeset,de eddig nem jártunk szerencsével... :S

2011. szept. 17. 17:24
 6/18 anonim ***** válasza:
Hát én tuti odaajándékoznám egy hozzáértő görishez..neki ott nagyon rossz,kell neki napi többszöri kiengedés,nyers v. Főtt hússal való táplálás.és nem egy kicsi szaros ketrecben való rohadás egész nap...mindenképp menj fel a feketegabi.hu-ra,ott segíteni fognak mindenben:)
2011. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én nem kértem görit anno, mégis lett egy. Ki akarták dobni, mert harapott, kb fél éves volt. És nagyon neveletlen.

Befogadtam, mert nálunk volt hely. Volt egy nagy terrárium, amit párom készített. Abban lakott. Naponta kétszer kapott enni, víz meg volt elötte egész nap.

Naponta foglalkoztam vele, főleg a harapását kellett orvosolni. Ám jött az ősz, és a tél eleje. A göri nem jöhetett be a lakásba, de szerintem hiába volt bent a góréban, nem volt jó helyen.

Én elajándékoztam egy olyan helyre, ahol már régóta szerettek volna egy görit, és bent a lakásba lehetett. Addigra már elértem azt is vele, hogy a nyakamba vittem ki sétálni.

Én azt tudnám tanácsolni, hogy vagy keress egy ideiglenes gazdát amíg befejezed a tanulmányaid, vagy ajándékozd el. De csakis szerződéssel, és olyan helyre ahol foglalkoznak vele.

2011. szept. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti hozzászóló.

Látom sokat nem értesz a görényekhez. Ezt a nyers húsról írtak miatt írom,ugyanis nyers húst nem valami előny adni,mivel rengeteg baktériumot tartalmazhatnak ,ami ,ha a göri szervezetébe jut komoly betegségeket,fertőzés idézhet elő az állatban.

A második ,amivel szeretném magam tisztázni. Nem emlékszem,hogy írtam volna olyat,hogy kis ''szaros'' ketrece van és ,hogy benne ''rohad" egész nap. Ugyanis kétszintes magas,és kb. másfél méter hosszú ketrecben van a,mibe ,megvan mindene,+ csak akkor van benne,amikor nem vagyok itthon. És igen ,képzeld értek a görikhez,pont azért tervezek előre és gondolkodom azon,hogy eladjam,annak ellenére mennyire szeret velem lenni .Ez pl,mutatkozik azon is ,hogy elalszik az ölembe.

Szóval örülnék neki,hogy ha vissza vonnád a hozzászólásodat,mert szinte 1-igaszságtalan volt amit leirtál,2-haszontalan.

Köszönöm!

2011. szept. 18. 13:14
 9/18 A kérdező kommentje:

Utolsó hózzászóló! :)

Nagyon bátor vagy és gondolom szereted is az állatokat,ha nem is szerettél volna és mégis lett egy görid,akivel foglalkoztál. Ennek örülök.

nálunk a harapással nincs gond.Gonoszkodásból nem harap,csak játékból néha ha csipkelődik :)

Az én bébym,még csak 4 és fél hónapos . neki még kell a 3x táplálás egész nap.Serdülő korban szoktak 2 x adni ,és felnőtt korban pedig napi 1 x,plusz persze vitaminok :)

még mindig nem döntöttem el,hogy mit kéne csinálnom :S

2011. szept. 18. 13:19
 10/18 A kérdező kommentje:

A józan ész azt diktálja,hogy adjam el.

viszont a szívem pedig azt,hogy ne adjam el! .. :S

2011. szept. 18. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!