Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit tegyek majd ennyi kis édes hörcsöggel?

Figyelt kérdés

Váratlanul lefialt az új aranyhörcsögöm akit nemrég vettem. Utólag úgy láttam 8 kis höri van, már elmúltak 1 hetesek. Több kérdésem lenne:

- 3 hetesen mindenképp el kell választani őket az anyjuktól, az anyjuk nem fog megharagudni rám?

- Ha elválasztom őket és külön ketrecbe teszem a piciket, nem fogják bántani egymást??? Ha nem, akkor meddig lesznek "nyugiban"?


Nem tudom mit tegyek, 2 picit szeretnék mindenképp megtartani az fix. 1-nek már van is otthona már várja, ez ok. A másiknak még nincs. De amíg nem adom el a többi picit hova tegyem őket mégis? Vegyek sok kicsi olcsó ketrecet vagy terráriumot, vagy pedig elég lesz, ha veszek egy nagy ketrecet és mindannyian benne lesznek amíg el nem adom őket, vagy mit tegyek?

10 literes terráriumnak mekkora az alapterülete? Mert arra lenne pénzem (1 db 700 ft), ha vennék belőle több darabot + 1 giga nagy ketrecre is lenne remélhetőleg segítséggel. De attól tartok hogy kicsi lenne a 10 literes terrárium egy hörinek, aki addig élne benne, míg el nem adom...ki tudja meddig. Egyszerűen nem tudom mit tegyek.


2011. okt. 24. 11:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az anyjukkal nem olyan biztos, hogy jó összerakni a lányokat, mert lehet, hogy megenné őket. A 2. lehetőség sztem a legjobb, de ahogy el tudod intézni.
2011. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Előreláthatólag tényleg úgy néz ki hogy több kicsi ketrecet fogok venni és egyenként elosztom a höriket külön-külön.

Az anyjuktól 3 vagy 4 hetes korukban válasszam el?

Egyébként a picik most 9 naposak, már kimászkálnak a kisházból, már más kaját is kóstolgatnak és sokat szopiznak. Az anyjuk látszik, hogy nagyon szereti őket, mindig óvatosan visszateszi őket a kisházba, ha valamelyik kóborol.

Nem lesz szomorú az anyjuk ha majd eljön az idő és elveszem tőle a piciket? Vagy neki ez akkor már megkönnyebbülés lesz?

2011. okt. 25. 16:40
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg a 4 hetet. Az anyukájuk nem hiszem, hogy szomorú lesz, 6 hetesen már úgyis önállóbbak szoktak lenni.
2011. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
De ha 3 hetes korukban kitakarítom a ketrecet, ezáltal hozzá is nyúlok a picikhez, majd pedig visszateszem az anyjukhoz még 4 hetes korukig, nem fogja bántani őket, amiért megérzi rajtuk a szagomat???
2011. okt. 26. 08:43
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom :S De lehet, hogy bántani fogja utána őket, nem tudom :SS
2011. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!