Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen "gyerekszerető" kisemlő...

Milyen "gyerekszerető" kisemlősök tarthatók lakásban?

Figyelt kérdés
Légyszíves soroljátok az összes olyan fajtát ami, tartható lakásban és eltűri a gyerekeket is (2 és fél, 12, 7).
2011. okt. 25. 20:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

Minden normálisan szocializált kisállat jól elvan a normálisan szocializált kisgyerekekkel.

Amúgy amit te keresel, az faj, nem fajta. Fajtája a kutyának van, a tengerimalac viszont egy másik faj, a nyúl meg egy harmadik.

2011. okt. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Nyuszit nem igazán ajánlom, a tengerimalac is sérülékeny, ahogy a hörcsög is, hát akkor marad a süni, ő megtudja magát védeni az agyongyötrés ellen:-) Egyébként kistestű kutya, és kismacska.
2011. okt. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az unokatestvéremnek van tengerimalaca, hát mit ne mondjak, halálosan aranyos tud lenni, viszont ha elege van a simiből vagy nem akarja, hogy felvegyük, akkor harap! És nagyon tud harapni! Eleve normális ösztene ez egy állatnak, viszont azért írtam ezt most le, mert azt hallottam, hogy harapósak a tengerimalackák. :) De nekem még nem volt...
2011. okt. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem harapósak a malcok csak h nem jól vannak tartva...a hörcsög sokkal agresszívabb...

Ha mindig ott vagy mellettük mikor kiveszitek az álltot akkor a malacot ajánlom, nem annyira sérülékeny ő mint amilyenk látszik.....

És tuti sohasem feledkezel el róla mert mindig hangot ad ha valami sérelmez, épp ezért jó...jelez mielőtt harapna nem csak mozdulattal hanggal is amit egy gyerek hamarabb megért, a nyuszi nem tesz ilyet a csincsilla meg átlagban nem szereti a simogatást sem (pedig olyan bundát nem lehet nem fogdosni)

Nekem 8 éves malackám van soha semmi gond nem volt vele gyerekek mellett sem pedig évente 2 találkozott csak velük , csak le kellet tisztázni hogy a fenekéhez nem nyúlunk és kész...kivenni meg csak én veszem ki .....(akkor sem azért mert harap, kapálódzik és nehogy leejtsék)

Hörcsögöm is van de azok nagyon érzékenyek.....

Az egér és a patkány mé jó választás de a kézhez szoktattatásuk kicsit nehézkes, és mindig kell velük foglalkozni, mert könnyen elvadulnak, a deguk önfejűek nem kezdő kisgyerekes rágcsálótartóknak ajánlom.....

A nyuszi olyan mint gy cica.....rosszcsontok, szerintem vele 3 gyereked lenne.....

Szóval kisgyerekek mellé (főleg hogy egyikük már nem is olyan kicsi 7 évesen biztos tud róla gondoskodni, csak legyél ott mellett ne hagyd azért teljesen rá) a tengeri malac a legjobb választás. Lehetőleg sima szőrű mert az a legnagyobb testméretű és a legszívósabb (genetikája miatt)

2011. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szia! Minden kisállat szereti a gyerekeket. Egyedül a kullancs és a lódarázs nem
2011. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom miért ajánlják olyan sokan a törpenyulat, pedig ha van állat ami nem való gyerek mellé, az pont a nyúl. A nyúl riadós, félénk állat, nem szereti a zajt, a lármázást, a felfordulást. Nem szereti ha húzzák, nyúzzák, akarata ellenére felveszik, ölbe veszik. Finoman kell hozzá közelíteni, elnyerni a bizalmát, amit egy kisgyerek nem fog megtenni. Nem véletlen hogy kisemlőst gyereknek csak 12 éves kortól felfelé javasolnak. Kisgyereknek a kutya a legmegfelelőbb állat.
2011. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Én is egyértelműen a kutyát tudnám ajánlani. Anyuméknak már a születésemkor volt kutyája és nem hogy eltűrte, hogy nyúzom, hanem még szerette is. Ha valami nem tettszett neki akkor odébb ment vagy elbújt. :-) A tengerimalac túl félős a kicsikhez, a hörcsög meg harap ha nem tetszik neki valami.Talán még a patkányt is mondanám, de nagyon sok odafigyelés igényelnek. Nem jellemző, hogy harapna, kifejezetten szereti az ember társaságát, a simogatást , a játékot és nagyon okosak! Sokakban ellenszenvet váltanak ki pedig, nem érdemlik meg mert tündéri kis állatok.
2011. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

TENGERIMALAC!


Én kicsi koromban minden állatot egyfolytában fogdostam (nem durván, csak szeretem őket simogatni :) ). A tengerimalacnak szerintem be is jött, ráadásul zömök kis állatka. Ha párban tartod őket (mondjuk testvéreket vagy két lányt), akkor még jobban fogják érezni magukat :)


Nyulam is volt, na arra nagyon vigyázni kellett, mint a hímes tojásra, mert ha nem úgy fogod meg, ahogy neki tetszik, kirántja magát a kezedből és kárt tesz saját magában @___@


A hörcsög/törpehörcsög nem való gyereknek, mert izgága, nagyon kicsi és agresszív is tud lenni.


Egeret se javaslok.

Patkányt meg főleg. Utóbbi kettő fájdalmasat tud harapni, ha megijed vagy megelégeli a taperolást.

2011. okt. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg egy kutyus lenne a legjobb, csak az már nem kisemlős kategória :) (És nem is szeret egyedül lenni.)
2011. okt. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha tengegimalacot választasz, akkor minimum kettőtt vegyél, mert társas lények. A szabadban is falkákban vannak.

Párosítások:

Lány+Lány

kölyök fiú!felnőtt fiú

(a lány+fiút azért nem írom, mert gondolom nem akarsz kölyköket.


fiú!fiú+lány párosítás ne legyen, mert a két fiú verekedne a lányért.


Viszont nekem hörcsögöm van. Ők a tengikkel ellentétben, magányos állatkák. Ha hörit akarsz egyedül tartsd.


Azt nme tudom hogy a tengerimalacok menyire tudnak szeretni, mert nincs tengim. Viszont a hörcsög nagyon cuki és okos is. Legalábbis az enyém. Viszont a 3 (és fél) éves lányodnak ne add kézbe, mert ők még nem nagyon értik az egészet, és összeszoríthatják ami az állat halálához is vezethet.

2012. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!