Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányosok segítség! Ez most...

Patkányosok segítség! Ez most mit jelent?

Figyelt kérdés
Kb. másfél hete kaptam egy patkányt, olyan 6-7 hetes lehet, nagyon aranyos:) Szeret a nyakamban aludni vagy csak ide-oda mászkálni, viszont néha rájön az öt perc, amit nem nagyon értek. Például pár napja elengedtem a franciaágyamon, és teljesen megőrült. Pattogott, rohangált, és egy pillanatra sem állt le. Amikor aztán mégiscsak megállt, meg akartam simogatni, de nem hagyta, hanem kis finoman elkezdte harapdálni az ujjaimat:O Tényleg nem fájt, alig éreztem. Aztán újrakezdte a futkározást és utána is csinálta ezt a harapdálást... Néha akkor is csinálja ezt, amikor benyúlok a ketrecébe:/Ilyenkor játszik, vagy ez valami rosszat jelent? Hogy kezeljem?

2011. okt. 29. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt(van is)és szerintem ezt csak az izgatottság miatt csinálják én sosem aggódtam ezért és még most is él:-)szeresd és ne aggódj hisz te is szoktál örömödben kerge lenni!!
2011. okt. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Ez teljesen normális játék. Ugyanezt csinálná a testvéreivel is. Ilyenkor mérik fel egymás között az erőviszonyokat, és ha rosszul kezeled a helyzetet(pl. elkapod mindig a kezed), akkor fejedre nőhet a patkány. Amikor ugrál és harapdál, olyankor hajlamos arra, hogy birkózzon a kezeddel, erre rá is erősíthetsz, ha kézzel felfordítod vagy fellököd. Ha eltalálod a megfelelő mozdulatot, akkor úgy fog játszani a kezeddel, mintha másik patkány lenne. Így könnyen megtanulja és elfogadja, hogy te vagy az erősebb, és megelőzhetsz egy halom problémát.
2011. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Huhh, oké:D Köszi a válaszokat!:)
2011. okt. 30. 08:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Jáááááááátszik és szereeet :) :) :P

Ilyenkor nyugodtan játssz vele! én úgy szoktam hogy leteperem a kezemmel, akkor szaladgál és újra támadásba lendül. Néha csipog is :D

2011. okt. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!