Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom kövér?...

A tengerimalacom kövér? Vemhes? Vagy fel van fúvódva?

Figyelt kérdés
Hétvégén evett káposztát (nem sokat). Egyre jobban nő a hasa.. Lehet terhesen hoztam el? Vagy csak fiatal, nő még és ezért nagyobb a 2. fele? Tiszta vicces, de már hetek óta így néz ki. Eszik, mozog, visít meg minden. Valaki vett már észre hasonlót? Fogjam diétára? Már kezdek aggódni miatta. Sajnos a helye se túl nagy mert még nem sikerült nagyobb ketrecet kapnom:S Azt mondták karácsony környékén hoznak:S

2011. nov. 22. 21:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Erre, vidéken egy tengerimalacot agyon csapnak az állatorvosok is ha baja van:/ A legtöbben nem is értenek hozzá. Úgy számoltuk max 2 hét és kiderül. A malacot ajándékba kaptam. Az állatkereskedésbe nem hoznak csak külön nekem, azt mondták majd hoznak, nézegessek be. Jövő héten biztos lesz, akkor ami a legjobb neki azt megkapja. Se méretben se árban nem találtam neki jót eddig sajnos és a kereskedő se ajánlotta azt, ami ott volt. Sokkal kisebb volt mikor megkaptam, így ideiglenesen el is volt. Az elmúlt 2 hétben nő egyre jobban:S Mozgást néha lehet érezni a hasában. Eddig abban se voltunk biztosak hogy lány vagy fiú. Sajnos akitől kaptam ketrecet nem biztosított hozzá. Elajándékozni biztos nem fogom. Társat (mint már írtam) tervezek hozzá. sokan tartanak egyedül tengerimalacot, őket miért nem szolja le senki? Nálunk legalább nagyon napi renden van hogy kap is valakit maga mellé. Amúgy is azt olvastam, hogyha nem egy alomból valók, akkor látható korkülönbségnek kéne lennie közöttük. Mivel azt se tudom mennyi idős, így még kicsinyellettem is és nagy malacot nem akartam hozzá. (Bár a társaságától lehet gondoskodik magának:S) Még sose volt tengerimalacom, verjen meg az ég miatta mert felkészületlen voltam egy nem várt ajándékra:/-,-

2011. nov. 23. 23:23
 12/18 A kérdező kommentje:
Amúgy (most nem beszólás senkinek csak kíváncsiság) olyan kíváncsi lennék hogy a legtudálékosabbak hány évesek:/ És természetesen hány kisállatot nyírtak ki ezelőtt, mit hány éve tartanak, miről mi a tapasztalatuk. Sajnos úgy vettem észre a leghangosabbak a leghülyébbek is:/ Ez a vidd állatorvoshoz dolog is olyan, hogy elhiszem hogy a nagy városokban van hozzá értő. Itt sajnos a nagy haszonállatokhoz és a kutyákhoz, fajtatiszta macskákhoz értenek. Ezekhez képest egy 500ft-os egér vagy 1500 ft-os malacka vicc (főleg ha csak a hasa nő, más minden ok:S) Egyik ismerősömet is kiröhögték vele. a másiknak a degujára csak annyit mondtak öregszik és az a baja (1 éves se volt). Persze biztos van kivétel is, csak sajnos mostanra a környékbelieknek nagyon rossz a híre.
2011. nov. 24. 00:06
 13/18 anonim válasza:
Hát szerintem olyanok válaszolnak akik azért értenek hozzá.Aki ne ért hozzá az nem fog itt belépni meg irogatni,nem tölti vele az időt hogy tudatlan idegennek segítsen.Nekem évek óta van malac,több is,meghalni nem haltak még,nagyon jól vannak tartva.Több éves tapasztalat után is el tudok fogadni olyan tanácsot amiről nem hallottam még,nem hülyézem le azt aki segít. Az állatorvos fejbeüti dologról meg annyit hogy ha esetleg az állatorvos lenne beteg és a sima orvos nem tudja mi baja nyugodtan rúgjátok fejbe, ha ott ez a módi,ez a véleményem erről.Ha többen mondják hogy a ketrec kicsi,és a neten olcsón találni,nem átvágni akarnak.Ne legyél olyan naív hogy azt hiszed hogy ha mindenki ellentétes véleményen van akkor te vagy az okos ők meg a hülyék. Még annyit hogy ha malacot akkor viszed orvoshoz mikor már komoly baj úgysem tud segíteni,ez esetben áshatod a kert végén a gödröt neki.
2011. nov. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nincs baja, legalábbis nem úgy tűnik mert eszik rendesen. Nem mondtam egy szóval se hogy nem kicsi neki a ketrec. Sokan ígérték hogy hoznak, majd lesz, majd ekkor, majd akkor, most vitték el stb. Sajnos ezzel a nem ért hozzá dologgal és mégis válaszol dologgal már találkoztam. A netről rendelt ketrecekkel az a bajom, hogy nem tudom felmérni milyen állapotú, megéri e egyáltalán, bírja e majd. Nem egy ismerősöm mondta hogy átvágták már ezzel. Megfogadok egyébként tanácsokat, még ha nem is értek mindennel egyet teljesen más okokból. Ismerősök mondták hogy egy ideig el lesz így is. Sok 8-10 éves is írogat sajnos válaszokat, ami sajnos nem biztos hogy fedi a valóságot, esetleg csak internetről nézett utána. Gyümölcsösládánk nagyon rossz állapotú van sajnos, alapanyag pedig jelenleg nincs, hogy építsünk (gondoltam már erre is, nagyon jókat láttam is). Köszönöm a válaszokat.
2011. nov. 25. 00:10
 15/18 anonim válasza:
Minden hirdető oldalon fotókkal van feltéve a hirdetés,ketrec állapota tökéletesen látszik. Nem ketrecharcot fognak vívni azok malacok hogy szétessen alattuk.Műanyagból van meg fémből,nem egyszerű összetörni.én most megnéztem rengeteg ketrec van minden hirdető oldalon.Én adok és veszek is neten,sose volt még rossz tapasztalat.Ha találsz egy ketrecet,megnézed a hirdető értékeléseit,látod hogy mennyire megbízható.Úgyhogy a kifogásokat mellőzd szerintem.Jómagam pedig felnőtt vagyok,nem 10 évesként irogatok neked.
2011. nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Képzeld, én is megnéztem és nagyon kevés olyan van ami 80*40-es vagy ennél nagyobb alapterületű és még árban is elfogadható.Sokak nem is válaszolnak ha érdeklődöm se. Nem keresem a kifogásokat, nem is kell magyarázkodnom semmi miatt így nem tudom miért nem szállsz már le a ketrec témáról. Képzeld, van akinek nem mind1 hogy mennyi pénzt mire ad ki. Hát ez van nálunk is és kész. Nehogy már én legyek a világ szemete mert ugyan már, nincs és sokszor nem telik rá.. Akkor jön a kérdés, miért tartom meg? Na látod, ha én úgy érzem, hogy biztosítani tudok neki mindent, teszek érte hogy meglegyen mindene és úgy látom hogy minden ok ezzel, akkor megtartom és kész. Ehhez neked semmi közöd. Nem lesz ettől lelkiismeret furdalásom és nem is kell hogy az legyen. Gondolom te rosszul lennél tőle, hogy egy mellékből hoztam el ahol külön volt rekesztve egy sarokba? Nem kéne fújni, szapulni a másikat ha nincs jobb dolgod se:/ Felháborító, hogy semmit se tudsz semmiről de osztasz itt hogy de mekkora kifogásokat keresek mert nem vettem még neki, meg miért nem adom oda valaki másnak.. Haggyá má...
2011. nov. 25. 22:46
 17/18 Rikimisi ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Láttam, h már korábban is ajánlották a www.gemon.ro honlap fórumát, ahol rengeteg tengerimalacos topik van, így kellékek árusítása is. Egy kis csapat is működik a tagok között, akik segítik a vidéki gazdik helyzetét, problémáit. Ott vadonatúj 2 db 100-as ketrecet árulnak most,5000 ft/db áron. Írd meg priviben, h hol laksz és segít a társaság ketrechez jutni. Emeletet, bújókat sokan saját kezüleg készítenek, ebben is tudnak segíteni.

Ha küldenél fényképet a malackádról, amit felülről készítesz, meg tudnám mondani, h vemhes, v puffadt. Sajnos az állatorvosok legalább olyan probléma egzotikus állatoknál, m a kereskedések, több állat is már elpusztult a félrekezelésnek köszönhetően. Ha valóban jót szeretnél a kucudnak, gyere át, várjuk a képet és segítünk. A malacka hozzávetőleges kora kéne, m az sajnos nem mindegy.

2011. nov. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a HASZNOS válaszokat.

Az oldalom pedig már jártam és sok információt találtam is rajta.


A Kedves válaszolónak pedig: Szerintem megfogadtam a legtöbb tanácsot. a tanácsoló stílusodon kaptam fel a vizet nem egyszer már az elmúlt 4 napban:/ Ha pedig valaki elfogult az internetes vásárlásokkal, akkor szerintem hagyd rá. Sokan vannak így és nekem elég sok rossz tapasztalatot meséltek (bár nagyon jókat is).


Bár az én válaszaimért elnézést kérek. Egyáltalán nem jellemző rám hogy ennyire "bunkón" fejtem ki a "véleményem".

2011. nov. 27. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!