Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy cicám, és szeretnék...

Van egy cicám, és szeretnék mellé egy mosómedvét, egy malacot meg egy nyuszit. Szerintetek így szeretni fogják egymást, vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 00:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
tudom, hogy a cicámra kell koncentrálnom. Csak kérdeztem. Az állatkereskedésben azt mondták, hogy a nyuszi meg a cica jól kijönnek. A nyuszit nagyon nagyon szeretem, csak sok rossz élményem volt vele. Először volt két nyuszim, és született nekik 4 nyuszijuk, de az anyanyuszi megette a kisnyuszikat. Aztán született 7 kisnyuszi. Még egy hónaposak sem voltak, amikor az egész alom mixomatózist kapott és meghaltak. Aztán nem sokkal később a szülő nyuszik is megkapták és azok is meghaltak. Aztán évekkel később kaptam egy barna nyuszit, és első éjjel valami rejtélyes módon kibelezte. Még élt, amikor megtaláltam. Az utolsó nyuszimat pedig örököltem. Nem értem mi történt vele, egyik reggel úgy tűnt, hogy csak ül, megfogtam és már beállt a hullamerevség. Ezután kb 10 évig nem tudtam nyuszira nézni. Egyébként a cicám miatt is érdekel a kérdés, mert fiúcicám van, és volt neki egy lány testvére, meg 3 alomban 15 unokaöccse és unokahúga, és mindig együtt mosdatták a kiscicákat, és amikor az kiscicák felnőttek és új gazdijuk lett, és végre ivartalanítottuk a lánycicát, akkor elütötte egy autó. Ez 7 éve történt, és a cicám azóta is keresi a testvérét, benéz azokra a helyekre, ahol a kiscicákkal volt (fiók, szekrény alja, ágy alja) és hívja a cicákat. Ebből azt gondolom, hogy egy cicának szüksége van arra, hogy egy hasonló méretű másik szőrös lénnyel együtt tudjon aludni meg nyalogatni meg ilyenek. Legalábbis az én cicának szüksége van rá. A szomszéd cicákkal is állandóan barátkozni akar, és azután veri meg őket, hogy kap egy pofont. De arra is gondoltam, hogy talán szünetet kéne tartanom, mert tavasszal halt meg befogadott cicám, pedig 3 hónapig kúráltam a hasnyálmirigy-gyulladást, és egy hónapra rá az utolsó halam (élt 13 évet) hasvízkórban.
2011. nov. 23. 23:24
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor most egy darabig ne akarj állatot. A nyúl nem biztos, hogy kedves lenne a cicával. De mielőtt állatot vásárolsz mindennek nézz utána: tenyésztőtől vegyél, olvass utána, mert sajnos nem véletlenül haltak meg nálad a nyuszik. Először is a nyulat oltatni kell a mixo és az rhd ellen, már pici korától.Másodjára: ne szaporítsd a nyuszit,mert még túl fiatal volt azért ette meg a kölykeit, inkább ivartalaníttasd. Tehát legalább most egy fél évig csak a fórumokat böngészd, hogy tényleg eltudod-e látni.
2011. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
az egyik nagybátyám nyuszikat tenyésztett és tőle voltak a nyuszik, és én akkor még gyerek voltam, így azt hiszem nem nekem kellett volna tudnom ezeket. De mivel jelenleg az állatorvosunkon kívül két klinikára is járok, ezért szerintem sikerülni fog rendesen körüljárni a témát. Ha nem lesz kisállatom, akkor az azért lesz, mert rettenetes, hogy a végén mindig meghalnak :(
2011. nov. 24. 01:29
 14/16 anonim ***** válasza:
Mosómedve?úgyvan.Mien malac? ha tengeri malac, akk a cicád lehet kifog vele jönni.HA pici a cicád, és amit akarsz nyúl is, akkor össze lehet szoktatni őket...de ha nagyobb vmelyik akk nemhiszem.
2011. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
a malac az malac. Ha tengeri malacot akarok, akkor azt írom. Nem?
2011. nov. 29. 23:14
 16/16 anonim ***** válasza:
virág te lenni buta
2012. jan. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!