Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet kevésbé szeretni...

Hogyan lehet kevésbé szeretni az állatokat?

Figyelt kérdés
Hogy lehet ezt a hatalmas szeretetet eloszlatni amit az állatok hoznak ki belőlem? Nem úgy értem.. kell szeretni őket, persze. Csak akkora kínokat élek át ha meglátok egy kilapított nyulat vagy kutyát az úttesten. Arra lennék kiváncsi, hogy lehet egyáltalán hozzászokni az ilyenekhez?
2010. jún. 9. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

mostmár jó helyen vannak azok az állatok:)

ahol nincsnek szemét autósok akiket nem érdekel nek az állatok :):):):)

2010. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Hány éves vagy?


Én 20-21 éves koromig voltam így, ha kóbor kutyát láttam, elbőgtem magamat, amikor nem albérletbe laktam, haza is vittem. Most már 32 vagyok, és ennyire nem készít ki a dolog. Nem tudom, sajnos, vagy szerencsére.

2010. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én 18 év alatt vagyok, d eén is így vagyok vele. Elsírom magamat rajtuk, könyörgök hogy vigyük haza, de anyát sem nagyon érdekli... Nem tudom hogy a felnőttek (már elnézést, és tiszetlet a kivételnek) miért ilyen rossz indulatúak az állatokkal szemben.
2010. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nyilván hibás az autós is, hiszen minek autóút, minek autó? miért nem közlekedünk gyalog, és élünk úgy, mint a neolitikumban...?

hát persze...

azért nem kell ennyire kisarkítani a dolgot.

Én is ütöttem már el cicát. Ott állt az út szélén, direkt lelassítottam. Elindult a mező felé. Gyorsítottam, mert ugye azt gondoltam, nem jön már erre, ... Ekkor meg megfordult és ezerrel szaladt az úttest felé, mire én elcsaptam. Meg sem találtam, gondolom az ütéstől valahova elszállt.

Sajnálom, de pont emiatt állat az állat. Nem tudja felmérni a dolgokat. A nagyvad dettó ugyanilyen, de azokkal nem szeretnék találkozni, mert még kárt is okoz az autóban...

Másik esetben a cica egyenesen a hátsó kerék alá szaladt. Tehát nem fronttal ütöttem el.

Kutyát nem ütöttem el, nem is szándékozom.

De láttam, ahogy a szomszédom kutyáját elcsapta egy Jeep. És ott sem a sofőr volt a hibás... A gazdi póráz nélkül vitte a kutyát, az meglátott valamit az út túloldalán és paff...

Hát így lehet hozzászokni.


A kóbor állatokat én is sajnálom, de nem tudnám hova tenni őket. :S


24N

2010. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Én is sírok ha lapított kutyát látok. Nem értem, hogy a nem hozzáértő kínai szakácsok miért verik laposra. Mindig mondom, hogy csak félig átütve kérem, úgy a legfinomabb az édes húsa. Mmmm.
2010. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Két módszert is tudok:

1, El lehet érni pl rengeg "sokkoló" kép nézegetésével, ekkor belefásulsz a látványba és nem fog erős érzelmeket kiváltani.

2, Fejlesztheted az anatómai tudásod, és akkor egy csont csont lesz, nem valakinek a leszakadt lába. Ha tisztán tárgyilagos alapon nézel valamit, akkor nem kapcsolódnak hozzá erős érzelmek. Ezt használják pl az orvosok.


Még egy lehetőség- bár ezt nem lehet előidézni- hogy az élettől kapsz pár pofont, ésha elég sok problémád van, akkor nem érsz rá más nyomorával foglalkozni.

2010. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én módszerem hogy megtanultam külön dologként kezelni az állatot és a tetemet. Hiába sajnálsz egy dögöt ami bűzlik és pár nap-hét múlva a természet része lesz mint anyag. az már nem érző lény, csak egy tetem.
2010. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az hogy nem visztek haza egy kóbor állatot nem rosszindulatúság, csak előre gondolkodás. Ha egyet megenged, jön a többi. Olyan szempontból rosszindulatú, hogy nem keres neki valami helyet. Én mindig hazaviszem a kóbor kutyát, macskát és igyekszem hirdetni, meg emberséges menhelyen helyet találni neki. Én tartósan csak egy kutyáról tudok gondoskodni, 1-2 hónap az életemből és a pénzemből beáldozhatónak tűnik, hogy ne érezzem rosszul magam, ha látok egyet.

A halott állatoktól nem bukok ki, mert ő élt, meghalt, nem hiányzik senkinek. Igen, elkeserítő, hogy meghalhatott volna egy szerető gazdi mellett, párnák között. De neki már biztosan jobb egy fokkal, hidd el.

2010. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Igen, elkeserítő, hogy meghalhatott volna egy szerető gazdi mellett, párnák között." :D:D:D jaj azért ennyire szentimentálisak ne legyünk :D:D
2010. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Költői túlzás, no. :)
2010. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!