Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma érkezett meg az új hörcsögö...

Ma érkezett meg az új hörcsögöm. Még sosem volt, ezért szeretnék pár tanácsot. Hogy tartsam?

Figyelt kérdés

Alapvetően olvastam/hallottam pár dologról, itt is,meg attól is,akitől vettem. Ő azt mondta,hogy imádja a hörike az olyan naprát, ami a madaraknak van(pörkölés nélküli), és, hogy abból egy marékkal megevett a kettő(nekem 1 van). Mennyit adhatok neki? Nem fog elhízni tőle? Még nincs két hónapos. Kisfiú dzsungi.

Milyen napszakban etessem inkább?



köszönöm előre is a válaszokat!


2009. máj. 13. 21:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Napszak mindegy szerintem!

Adj neki vizet!

Nem árt hetente takarítani!

Fél maréknyi elég,de a höri nem hajlamos a hízásra!

Egyépként ha írsz egy kronkét kérdést akkor arra válaszolok ( ha tudok) :D

Jó hörizést

mi lett a neve?

2009. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A höri nappal alszik este pedig fent van!

Ha beszórsz neki 1 kis kaját ugyis felkel és enni fog majd alszik!Egy héten 1x elég takarítani!Viszont őt is kikell engedni néha futkározni!

2009. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
Mindenkép ugye terárium, gondolom az van neki. Faforgácsot rakj alá, az egyik sarokba vastagabban szórj be neki azt ő észre fogja venni és doa fogja ki alakitani magának a kis oducskáját és ott fog szundizni. Egy mókus kereket is berakhatsz neki ha van hely, ha nem is rendeltetés szerűen használja, akkorsem kell aggódni, mert megpróbál rá felmászni és az első két lábát edzi ezzel :) Ha vadhörcsögről van szó, akkor ajánlatos egy rácsot rárakni, mert eszméletlen nagy szabaduló művészek. Nekem is volt és 2kilós rács plusz 20 kiló könyvet rápakoltam és gond nélkül eltolta. :)
2009. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Szia! Az első hörim dzsungi volt, most két roborovszkim van, nagyon szeretem őket... Nem fontos vizet adni a höridnek, elég, ha minden nap adsz neki gyömölcsöt vagy zöldséget a tyúkhúrt is nagyon szeretik, de a szotyi a kedvenük a hörcsögöknek. Krumplit, vagy bármilyen keményítőt tartalmazó ételt ne adj neki, mert ettől felfújódhat, el is pusztulhat! Fontos,hogy legyen egy mókuskerék a terráriumban, hiszen hatalmas a hörik a mozgásigénye, de egy kis házról, vagy valami kis búvóhely berakásáról se feletkezz meg, ez lehet wc papír guriga, vagy dobozka is.
2009. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen,van neki kis helye,meg oduja is. Krumplit,meg ilyeneket hallottam,hogy nem lehet neki adni. A sima fűtől(úgyértem tyúkhúr) nem lesz beteg? Örülök,hogy nem fog elhízni:)

Daninak neveztem el. Ez jutott eszembe először mikor megláttam. Szaglászta a kezem,de nem szaladt el,nem harapott. Volt kézben eddig is,hogy szelíd legyen. Adtam neki almát. Eddig fent volt,most alszik:)

2009. máj. 13. 21:38
 6/19 A kérdező kommentje:

Ő az(itt még a szállítóba,amibe elhoztam):

[link]

2009. máj. 13. 21:39
 7/19 A kérdező kommentje:
Azt írták itt nekem,hogy ha szaglászik, és em fut el a kezemtől,akkor az jó jel. Ez igaz?
2009. máj. 13. 21:40
 8/19 A kérdező kommentje:
+n
2009. máj. 13. 21:41
 9/19 anonim ***** válasza:
Nagyon ari. Szép.
2009. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm.



Még egy kérdés:

Hol lehet venni olyat,hogy csak sima napra,egyéb magok nélkül? Vagy jó azis amit mi eszünk?

2009. máj. 13. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!