Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor ellik a házi patkány?

Mikor ellik a házi patkány?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy évente 2x ellik néha 4x is...na és ha 2x ellik ugye az melyik évszakokba van?vagy az nincs úgy időhöz kötve?most szeretnék majd tartani csak nem tudom hogy mikor tudnék venni majd legközelebb...
2011. dec. 22. 16:51
 1/6 Platypus ***** válasza:
A házi patkány nevével ellentétben nem háziállat. Egy ritka patkányfaj, ami eltűnőben van, és háztáji kártevő. A háziállatnak tartott patkány a vándorpatkány leszármazottja, tehát a vándorpatkányra vonatkozó információkat kell nézned. Ha patkányt szeretnél tenyészteni, akkor 3 hónapos kora után szinte folyamatosan szaporodik. A vemhesség egy hónapig tart, és szülés után néhány óra múlva már termékeny is a nőstény.
2011. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
na szóval akk arra gondoltam.:D
2011. dec. 22. 17:00
 3/6 A kérdező kommentje:
na akk ha én arra gondoltam amit háziállatnak akarok tartani az havonta ellik vagy hogy van ez?én minél hamarabb szeretnék de még kicsit persze..
2011. dec. 22. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:
először is nem ellik hanem fial.... -.-"
2011. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
jajj nem tök mind1?a kérdést érted?szóval vagy válaszolj rá vagy ne írj ide...ennyi...
2011. dec. 23. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Na majd én megmondom neked. Van egy hím pateszom, 1 éves múlt tegnap. Van egy lány is, 3 hónapos max, de szerintem még annyi sincs. A hím kapott szülinapjára a lánytól pont tegnap 9 kispatkányt. Ma bemutattuk a hímnek a kicsiket, mert hát mégiscsak az apjuk, tessék ismerkedni. Amint meglátta a lányt, rámászott, ugyanis ellés után 1 órával már ismét ivarzik. Szóval ezek nem születnek, hanem hatványozódnak. Ha szeged környéki vagy, szívesen adok 1-2 állatkát, de csak akkor ha előtte megbizonyosodok róla, hogy jó gazdája leszel, valamint a kisállatokat is csak egészségesen adom át. 200 ftért odaadom, nem akarok rajtuk keresni, csak annyit amennyivel az itt maradtaknak a táplálását tudom finanszírozni :) Apuka husky patkány, fehér színű, piros a szeme. Anyuka csuklyás patesz, fekete fej, fehér test, fekete szem. Szóval valahol a kettő közt gondolkodj, olyan színűek lesznek a picik, persze ha túlélik. 3 hét múlva már elválaszthatóak. Ha még 1 hónap múlva aktuális, akkor beszélhetünk róla :) Állatkereskedésben 1000 ft között mozog az áruk, ha messze vagy innen, és nem lehet megoldani. Ha kérdésed van velük kapcsolatban, írj ehhez a kérdéshez, és ha megnézem legközelebb akkor válaszolok. Hány éves vagy egyébként?
2012. jan. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!