Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eleinte mennyi költséggel jár...

Eleinte mennyi költséggel jár egy nyuszi tartása?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és van egy kutyusom. Későn érek haza és sokat tanulok, keveset vagyok otthon. Az első kérdésem, hogy napi szinten mennyit kell foglalkozni egy nyuszival, illetve, hogy ez alapján bevállaljam-e? Akik tartanak nyuszit, milyen pozitívumok és negatívumok vannak? "Érdemes"-e venni? A másik kérdésem, az, az hogy körülbelül, mik kellenek a nyuszinak és azok körülbelül mennyibe kerülnek? És az oltásokról mit kell tudni? Köszönöm a választ! Én konkrétan tapasztalt nyuszitartók véleményére vagyok kíváncsi, nem szakirományokra! :) Köszönöm! Ja és az érdemest nem kell félreérteni, úgy értem mennyire szeretet adó kisállat vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak!

Mégegyszer köszönöm!


2011. dec. 26. 21:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha későn érsz haza és sokat tanulsz, szerintem ne tarts nyuszit. Sokat kell vele foglalkozni, főleg az első fél évében.
2011. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimnak volt egy nagyon kellemetlen szokása (sajnos már nem él:(). A ketrecet este képes volt órákon keresztül rángatni, pedig szinte egész nap ki volt engedve, szabadon mehetett ki-be a ketrecéből. Mégis villanyoltás után rákezdett és nem nagyon akarta abba hagyni :( Úgyhogy olyan helyet kellett találni a ketrecének, ahonnan nem hallatszott át.
2011. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 #Viky# válasza:
A törpenyúl 1-2 kg-os, változatos színű és szőrzetű kisállat. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. Barátságos, szobatisztaságra szoktatható állatka, amely, ha szabadon van tartva, aktívan részt vesz a család életében. Beszerzésénél nagyon kell ügyelni arra, hogy megbízható helyről származzon, mert csak ez a garancia arra, hogy a nyuszi valóban törpe marad.A ketrec, amelyben tartani fogod, legkevesebb fél négyzetméter (100x50cm) legyen. Készülhet házilag, de ma már kaphatók nyulak számára készült extra ketrecek is, a kisállat szaküzletekben. Felszerelési tárgyai: egy, lehetőleg szelepes önitató, egy rögzített, de kivehető etető ill. egy szénarács. Ezen kívül rakhatunk be egy odút vagy házacskát is, ahol el tud bújni. Alomként faforgácsot, szalmát, vagy speciális kisállatalmot használhatunk.
2012. jan. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kell neki ketrec(minimum 10.000 FT)itató(500FT)széna(az kicsit drága én nem tudom mennyi,mi ingyen kapjuk)nyuszikaja(az 300-1000FT)forgács(azt sajnos szintén nem tudom,mert az apukám asztalos és úgy van forgácsunk)

Kellenek az oltások(6 hetes,és tavasz előtt)

2012. febr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!