Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam hozzá?...

Hogyan szoktassam hozzá? Miért nem futkározik? ( többilent)

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam egy 3 hónapos tengerimalacot , Bendzsó.

Kisfiú. Hogyan kéne rászoktatni az itatóhoz ? Most egy kis tálkája van amiben van víz. Belepisil. Majd kap egy itatót , de majd magától fog inni , vagy nekem kell rászoktatni?

És miért nem futkározik ? Csak üldögél , nem megy semerre.


2011. dec. 27. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
van valami játék neki, és szerintem magától fog majd inni az itatóból :) Ha nincs játéka akkor vegyetek neki azzal eléred hogy teljesen megbízzon benned így legalább szaladgálni is fog :) Amúgy az is lehet hogy azért nem szaladgál, mert új helyen van és bizonytalan, lehet hogy kicsit fél is. Törődj vele sokat :)
2011. dec. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben van ! Sok játéka van , de csak egy helyben gubbasztva ül.
2011. dec. 27. 21:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor azért gubbaszt, mert még nagyon új helyen van de meg fogja szokni :) Csak tényleg sokat törődj vele :)
2011. dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért gubbaszt mert nagyon új neki a dolog. Óvatosan bánj vele. [link]

Itt olvassál a tartásáról minél többet. Majd ha lesz önitatója, és rájön hogy milyen fincsi a friss víz, inni fog, de ha elég zöldséget és gyümölcsöt adsz neki, lehet inni se fog, vagy pont nem látod, nyugodj meg tudni fogja ha szomjas és inni is fog :D

A tengerimalac társaslény, jó lenne ha szereznél egy társat mellé, ha lehet azonos neműt. Egyszerre vidám lesz, hidd el :D

Próbáld meg kitenni a szobádba, majd elkezdi felfedezni a terepet. Mert amellett hogy nagyon félénkek, általában győz a kiváncsiság :D :D Sok sikert!!!

2011. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaphatok még egyet.
2011. dec. 28. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:

A tengerimalac társas lény állatkínzás egyedül tartani! Mielőtt megveszel (kapsz) egy állatot utána kéne nézni, hogy milyen igényei vannak. Na a tengerimalacnál a széna korlátlan biztosítása után a második piros betűs szent írás, hogy legyen társa. Azért nem mozog mert nagyon fél minden idegen neki, óriás, új hangok új szagok és még egy társ sincs mellette. Gondolj bele hasonló helyzetben te sem futkosnál boldogan fel-le.

Önitatóból sajnos szinte mindegyik cseppeg nekem a Sippy vált be ez nem szokott. Ha nem tudja egyből használni az itatót (előfordul) kend be a csőrét uborkával hogy érezze a finom illatot és megpróbálja. Az is jó ha az uborkás trükk mellett odateszed a kis pofijához és az ujjaddal vizet "nyomkodsz" az önitatóból neki, hogy lássa onnan jön.

Szerintem sose fog futkosni max. békésen feküdni meg eszegetni fog ha nem lesz társ. Sajnálom de ezen nem lehet másképp segíteni.

2011. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Arról nem tehetek hogy nem kapok még egyet. Megértem hogy társas lény . de nem lehet. Nem én kértem így nem is gondolkoztam azon hogy mi kell egy tengerimalacnak. Anyumék meg nem tudták , és másikat meg nem engednek.
2011. dec. 29. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!