Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehöriknél baj ha testvérek?

A törpehöriknél baj ha testvérek?

Figyelt kérdés

Egy nőstényt és egy hímet szeretnék venni (bocsi nem tudom,hogy hívják a höriknél őket :)).De ha fial a nőstény akkor nem baj hogy a hím a testvére?Meg,hogy mikor vállasszam külön őket?


Volt már 1 arany hörim aki 4 évet élt,szóval azért remélem jó gazdi vagyok (ja meg van 1 kutyám,meg most jön a cicus i s)Meg volt 2 törpehörim akik nem voltak tesók (vagy nem tudom)de ők megölték egymást,ésezt most elszeretném kerülni!!


Lécci ne írjátok,hogy ne nőstényt meg hímet vegyek!

Ja és 5 heteset vegyek vagy már nagyobbat??(mert mind kettő van az 5 heteset még aliglehet megfogni,a nagy meg már mászot a kezemre meg puszilgatta)


2009. máj. 20. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha egy ketrecbe akarod tartani, akkor ne tedd, mert megolik egymast, csak kulon ketrecbe tarsd.

Vehetsz 5 hetes is nyugodtan, tovabb el legalabb :))

2009. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ugy szeretném hogy mind a kettő egy ketrecbe lenne és mikor a nőstény kicsiket várna akkor áttenném az akváriumba!És köszi a választ
2009. máj. 20. 17:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen náluk is baj, ha testvérek, bár talán nem akkora, mint más állatoknál.

Én nem írom, hogy ne vegyél fiút és lányt, csak annyit, hogy gondold végig: rengeteg hörcsög van, elég nehéz helyet találni a kicsiknek. Ha tenyészteni akarsz, nem csak szaporítani, akkor vedd inkább te is tenyésztőtől a höriket, ne boltból, és mindenképpen két távoli vérvonalból. Évente pár alomnál nem szabad többet lehozni, mert teljesen kimeríted a nőstényt. Amúgy is rövid életű állat, a folyamatos ellés kikészíti szegényt.

Ha ölték egymást az előző hörik, akkor valószínűleg valamit te csináltál rosszul, kicsi volt a hely, nem megfelelő a kaja, vagy egyéb összeférhetetlenség állt fenn.

Tehát, nem égbekiáltó bűn, de ha van benned felelősségtudat, akkor csak buliból nem szaporítasz (kölcsön is kérhetsz ám fiú hörit, ha egyszer szeretnél kicsiket), de ha már igen, legalább nem testvéreket.

2009. máj. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A doki mega z eladó azt mondta hogy:Valószínúleg a nőstény már terhes volt és ilyenkor ügye már kölün kellett volna tennem (de én nem tudtam,mert befogadtam őket,tudom feleőlten gazdi voltam de probálok azóta a hörik terén változni ezért is tettem fel a kérdést) de én nemtettem kölün ezért a nőstény megkapta a hímet és ebbe belehalt a hím másnap mikor vittem volna a nőstényt dokihoz már nem élt :(


Egyépként a boltos vissza fogadná a piciket!

És köszi

2009. máj. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!