Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon beteg a tengerimalacom!...

Nagyon beteg a tengerimalacom! SEGÍTSÉG!?

Figyelt kérdés
Ma műtötték meg a tengerimalacom, mivel tegnap este 2 döglöttet szült, hagytuk, hátha lessz neki még, de reggelre nem lett semmi, megműtötték (császár)Az oros 5-döglöttet vett ki) :/! Izgultam, nem hittem már nagyon benne hogy élni fog, mivel mikor vittem alig volt ereje...Meg már mások is lemondtak benne...Mondta az orvos, h melegítsem akkor nem pusztul el...így is teszek....De megfogtam és eléggé hideg! Mit tegyek...Így a jó? Mért hideg? Él...mert mozog, nagyon beteg ...lázas...úgy csinál, mint aki nincs észen össze vissza mozog (kába)...Remélem felgyógyull.Hobbim a tengerimalac tenyésztés és a lovazás...Segítsetek....Csak 13/L...vagyok..és nem sokat értek...egy tapasztaltabb választ kénék :)..Előre is köszönöm :)
2011. dec. 30. 13:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%

Először is szeretném, ha tisztáznál néhány fogalmat:

-tenyésztő

-szaporító

-vemhességi toxikózis


Az, hogy a szüleid segítenek neked vagy sem engem speciel egy fikarcnyit sem érdekel, mert biztos vagyok benne, hogy nem hozzáértők! Ha azok lennének, nem a gyakorikérdéseken várnál válaszokat, hanem tudnák ők is, hogy mi a teendő! Jobb lenne, ha nem csinálnál többet ilyet, hanem nemek szerint elkülönítenéd a malacokat, ráadásul a fiúkat vidd másik szobába, mert a lányok szagára verekedni fognak! Jah, mellesleg jó lenne, ha megírnád, hogy mi lett azzal a szerencsétlen malackával!

2012. jan. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Igen, engem is érdekelne mi lett a malacka sorsa...
2012. jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Hát persze külön tttem, a fiukta...tudok én elég sokat róluk...de soem lett még egy sem műtve...lényeg, h APÁM ért hozzá...mert doki....szal csönd...Hát apukám nem műtööte meg mert külföldön volt..és az állatorvos megműtöötte....fájt neki a kismalacnak nagyon, és este eljött...és mondtam, h aggyon neki fájdalom csillapítót, hát azt mondta, h ad neki egy nagyon erőset...ésazt mondta, h 10-perc múlva, hja tés télleg hatott...MEDÖGLÖTT, lehet, h direkt elaltatta.....Ti meg ilyeneket írtok...ami nekem sértő, hj te az vagy ilyen rossz, olyan,,..és közben meg elpusztult...meg+piszkáltok...Hát kösz....az volt a kedvencem..és az álaltorvos cseszte el....igen 7-kistengeri malcot ellett volna..Hát eltemettem :////
2012. febr. 1. 19:39
 14/33 A kérdező kommentje:
Hát mostmár írni es elfelejtettem...:D...de mostmár kihevertem a dolgot :)
2012. febr. 1. 19:40
 15/33 anonim ***** válasza:
59%

te cseszted (te szavad) el, nem kellett volna szaporítanod... Ha olyan marha okos vagy(tok) akkor nem gondolsz a toxikózisra? 7 kölyköt tudod milyen nehéz kihordani?

Amit leírtál a kérdésedben, (sajnos) lehetett következtetni a halálra...

2012. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Hát....ilyen szemtelenséget...olyat tartasz hülyének akik nem ismersz....? hát a szülimről beszélek..nem szégyenled magad, h még ilyet is irsz...? honnan tudjam, h most 7 születikk...te ész kombáj..épp az, h akarom őket szaporítani, mert eggy állatkereskedő megveszi tőlem...aki majd a tengerimalac farmot akar....hát fráter ....még megis kérdőjelezi az okosságun kat...evvelel az erővel énis mondthatom, h te nem értesz hozzá semmit...báris ellégé úgy túnik, h nincs hozzáeszed...
2012. febr. 2. 17:39
 17/33 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de édesapád hentes vagy állatorvos??? Amennyiben állatorvos, milyen szakvizsgái vannak? Nyilván egzotikus állatokra vonatkozó nincsen, de még így is szégyellni való, hogy állatorvos létére nincsen tisztában a tengerimalacok tartásával! Sajnálom, hogy nem ismerem személyesen, mert bevonatnám az engedélyét!


A tengerimalac tenyésztők adnak származási lapot a malacokról, valamint KIZÁRÓLAG FAJTATISZTÁKAT pároztatnak! Felteszem te sem fajtatiszta malacokkal nem rendelkezel, sem származási lapot nem adsz (több generációra visszavezetve a felmenőit). Innentől kezdve, téged és a családodat szaporítóknak hívunk. Ez azt jelenti, hogy ész nélkül összeteszitek a malacokat, nem gondolkodva a genetikai hátterükön.

2012. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem megírni, hogy ráadásul össze-vissza beszélsz! A kérdésedben azt írod, hogy nem értesz hozzá, utána a kommentedben meg írod, hogy "elég sokat" értesz hozzá...most akkor mi van???
2012. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Csak egy morzsányi dolog összeszedve:

Toxikózis: Túl nagy számú alom és/vagy gyakori fialás erősen elősegítik a vemhességi toxikózis kialakulását. Illetve a nem megfelelő táplálék (mivel is etetitek őket?). Legszembetűnőbb tünete az acetonszagú lehelet (vérmérgezés jele). Mivel a kölykök már a szülőcsatornában elpusztultak, és nem tudjuk mennyi időt töltöttek ott valószínűleg már beindult a vérmérgezés folyamata, amit tovább rontott az elhúzódó segítségnyújtás.

Gyógyszerek: Fájdalomcsillapítóként Meloxydyl-t és Loxicon-t szoktak alkalmazni erős fájdalom esetén is (pl. műtét után). Az sem kizárt, hogy a fájdalomcsillapító megmérgezte. Nem tiszta pontosan mi fájt a malacodnak.

A vemhesség hatalmas terhelés és kockázat az anyaállatra nézve. És itt nálad bejött a 7 darabos alomszám = még nagyobb terhelés az eleve is komplikált szülésnél.

Felvilágosítalak, hogy a kedvenc malacok szaporítása meglehetősen rontja a tengerimalacok mára már eléggé lerontott génállományát. Ha megnézünk egy statisztikát 20 éve még a malacok 8-10 évig problémamentesen éltek manapság örülünk, ha kedvencünk megéli a 4-6 éves kort. Emellett bejöhetnek a fog-és ínyproblémák vagy ízületi gyulladások (beltenyésztés eredménye). Az állatkereskedésben agyba-főbe szaporodnak szerencsétlenek, akár a 4 hetes kismalacokat is befedezhetik. Testvérek is párosodnak egymással ami genetikailag és fizikailag is gyenge, beteges egyedeket von maga után. És sokan nem látják mekkora probléma ez, otthon szaporítják az állatkereskedésből vett malacaikat.

Egy tenyésztő gondosan ügyel a kiválasztott pár felmenőire, a nőstény korára.

Apukád képzett egzotikus állatok gyógyítására??

"..és nem sokat értek..." <-- ezt te magad írtad. Ebből az jön le, hogy nem értesz a tengerimalacok (tenyésztéséhez) úgy ahogy gondolod. Még utána kéne olvasnod elég sok mindent, plusz genetikai tudást is kéne szerezned!!

Műtét illetve császármetszés: Ahogy ez egyik válaszban is látszik "A császármetszést az anyamalacok kb 98%-a nem éli túl."

Életben tartás: Az, hogy melegíteni kell (altatásból való felébredés után) az nem normális. Halálközeli állapot jele.

ÉRTED MÁR??? Még ragozhatom ha szükséges!!

2012. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Írd le az egész történetet elejétől a végéig, érthetetlen amit leírtál...!! (pl. hova vittétek orvoshoz)
2012. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!