Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért visít a malackám?

Miért visít a malackám?

Figyelt kérdés
kb. 3 hete kaptam egy tündéri rozettás tengerimalac kislányt(választási). kezdő vagyok a tartásában és nem tudom normális- e, ha mozgást lát/hall és visít. Egyébként barátságos, kézhez szokott,de csak étellel tudom csöndre bírni. Elég hangos és nem tudom ez bajt jelez- e nála vagy talán fél? Aki jártasabb kérem segítsen! köszi!
2009. máj. 24. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont azért visít, mert kaját akar :) A malacok nagyon haspókok. Már megtanulta, hogy a kaja előtt milyen hangok szoktak lenni. Az enyéim pl mindig visítottak hűtőajtó nyitására, zacskócsörgésre, iylenekre :)

Nem kell aggódni, nincs baja. Csak ne etesd túl :)

2009. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Gondolom, azt mondja, hogy UI UI UI, ugye? Ez a kolduló, azaz 'Adj enni!' hang. Ha zacskózörgést hall, akkor egyből enni kér, akkor is ha nem éhes.

Ha fél, akkor szerintem nem mond semmit, illetve ha nem tetszik neki valami, akkor KRRRR-t hallat.

Sok információt találsz a [link] oldalon.

ÜDv.

4 éves rozettás kislány malac gazdija

2009. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
azért mert éhes.
2009. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek pontossan ilyen éhenkórászok...ráadásul itt 4 malacka kezd egyszerre visítani...én az első zöldségadag után már csak szénat adok nekik,az eltömíti a gyomrukat! ...pár óra múlva megint kapnak valami finom zöldséget...
2009. máj. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igazatok van! ha az ételes doboza csörgését hallja egyszerűen megőrül, és a hűtőajtó sem hagyja hidegen. Megnyugodtam, nincs baja, de azért nem gondoltam volna, hogy ilyen tanulékony a kis szőrgombóc... :-)
2009. máj. 25. 19:09
 6/6 anonim válasza:

örömében is szokott visítani :)

pl. mikor hazajövök a suliból megismeri a járásom, és ha a szobám felé közeledik, egyre boldogabb :D olyan cuki :)

2009. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!