Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van három dsungáriai törpehörc...

Van három dsungáriai törpehörcsögöm, két napja vettük őket. Eddig nem volt semmi baj, de ma hajnalban csúnyán összeverekedtek. Mit tegyek? (lentebb)

Figyelt kérdés

Az állatkereskedésben azt mondták, hogy ez a fajta nem tűri a magányt, ezt is olvastam. Kiskoruktól együtt voltak, elvileg testvérek. A nő a kereskedésben azt mondta, hozzuk el mindhármat, hogy ne legyen egyedül egyik sem. Eredetileg csak kettőt akartunk.. Tegnap kaptak új hörcsögpalotát, egy napot voltak terrráriumban, ott nem volt semmi baj. Tegnap este, ahogy "átköltöztek", kettő befészkelte magát a kisházba és a harmadik, ha be akar menni kiüldözik. Gondolom, hogy azt fogjátok mondani, hogy válasszuk szétz őket, de akkor az az egy depressziós lesz. Viszont attól is nagyon félek, hogy a kettő meg fogja ölni a harmadikat. Teljesen tanácstalan vagyok. Többen írták, hogy magányos állatok, de sok helyen olvastam, hogy több békésen megvan egymás mellett.

Azt még nem írtam, hogy amelyiket kiküldik most folyamatosan kapar és rohangál. Légy szíves segítsetek!

Jó lenne, ha hozzáértő emberek írnának!

Előre is nagyon köszönjük!



2012. jan. 19. 08:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A höriket TILOS együtt tartani!!!
2012. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, a höri nem társas lény, csak párzás idejére keresik a társaságot. Az eladók nagy része nem ért az eladó állatokhoz.
2012. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Most leghamarabb is csak kettőt tudok külön venni, mert tegnap feléltem az erre félretett pénzemet a hörcsögpalotával... Nagyon szomorú vagyok! Az eladó még győzködött is, hogy mind a hármat hozzuk el. :(
2012. jan. 19. 08:57
 4/19 A kérdező kommentje:

Már több helyen is olvastam, de bemásolom:

"A Campbell-hörcsöghöz hasonlóan társas lények, fajtársaikkal békésen élnek együtt, főleg ha fiatal kortól együtt vannak tartva és megfelelően nagy terráriumban, de az azonos nemű pároknál előfordulhatnak ellenségeskedések, kivéve, ha pici kortól össze vannak szoktatva."

(forrás: [link] )

Ezért nem is értem!

2012. jan. 19. 09:15
 5/19 anonim ***** válasza:
Állatkereskedése válogatja. Én ahol vettem a minap a kis hörcsögöt, kifejezetten a lelkemre kötötték, hogy eszembe ne jusson venni mellé másikat, mert annak harc lenne a vége. Persze neki érdeke lett volna rám sózni még egyet azzal, hogy ne legyen magányos. Szóval tényleg jó lenne tisztázni, hogy akkor most mi is a helyzet valójában a hörik társasságával avagy magányosságával...? :)
2012. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Platypus ***** válasza:
100%
A törpehörcsögök időnként tényleg elviselik egymást. Innen ered hogy társas állatok. De 1 szerencsés társításra jut egy csomó sikertelen amikor külön kell szedni őket és néhány gyilkosság is. És nem lehet előre kitalálni, melyik hörcsögök tűrik meg a társaságot, ez teljesen véletlenszerű. A legjobb nem is kísérletezni vele, mert ez számukra nem természetes, csak elviselhető állapot. A természetben felnőtt korukban magányosak és elkergetik a fajtársakat.
2012. jan. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Most alaposabban is megnéztük őket és úgy tűnik 2 hím van és egy nőstény. Úgy vettük észre, hogy a két kan nem tűri meg egymást. Fél órája voltunk a kereskedésben, rendes volt a Néni nagyon, mert azt mondta, ha gond van visszaveszik az egyiket. Csak még valahogy ki kell találnunk, hogy melyik hím menjen.

Ötletek?

2012. jan. 19. 11:36
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként az utolsó válaszolónak nagyon szépen köszönöm a hozzászólását! Nagyon sokat segített! (:
2012. jan. 19. 11:38
 9/19 Platypus ***** válasza:
100%
Azt se felejtsd el, hogy ha ellenkező neműeket tartasz, akkor kéthavonta gyártani fognak neked átlag 5 picit. Annyit nem lehet normális helyre elajándékozni és a nőstény szervezetét tönkre fogja tenni a sok szülés.
2012. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kedves Platypus! Szerinted megoldás lehetne az, ha a nőstényt vesszük külön?
2012. jan. 19. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!