Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van három dsungáriai törpehörc...

Van három dsungáriai törpehörcsögöm, két napja vettük őket. Eddig nem volt semmi baj, de ma hajnalban csúnyán összeverekedtek. Mit tegyek? (lentebb)

Figyelt kérdés

Az állatkereskedésben azt mondták, hogy ez a fajta nem tűri a magányt, ezt is olvastam. Kiskoruktól együtt voltak, elvileg testvérek. A nő a kereskedésben azt mondta, hozzuk el mindhármat, hogy ne legyen egyedül egyik sem. Eredetileg csak kettőt akartunk.. Tegnap kaptak új hörcsögpalotát, egy napot voltak terrráriumban, ott nem volt semmi baj. Tegnap este, ahogy "átköltöztek", kettő befészkelte magát a kisházba és a harmadik, ha be akar menni kiüldözik. Gondolom, hogy azt fogjátok mondani, hogy válasszuk szétz őket, de akkor az az egy depressziós lesz. Viszont attól is nagyon félek, hogy a kettő meg fogja ölni a harmadikat. Teljesen tanácstalan vagyok. Többen írták, hogy magányos állatok, de sok helyen olvastam, hogy több békésen megvan egymás mellett.

Azt még nem írtam, hogy amelyiket kiküldik most folyamatosan kapar és rohangál. Légy szíves segítsetek!

Jó lenne, ha hozzáértő emberek írnának!

Előre is nagyon köszönjük!



2012. jan. 19. 08:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, hova fogod rakni a kicsiket, azt se felejts el, hogy amink ivarérettek lesznek a kicsik őket is szét kell választani. Az sem kizárt, hogy már vemhes is a nőstény. A megoldás:


1. visszaviszed az egyik hímet és a nőstényt

2. mind a hármat külön rakod

3. egyet visszaviszel, és 2 tartasz külön.

2012. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%
Én tenyésztettem a höriket!25db hörim volt és sosem verekettek össze!És azt mondom ha ezt csinájja és egyneműek akkor azonnal vedd szét őket mert egynemű hörit csak születésétől kezdve illetve ha gyere akkor lehet eggyütt tartani külömben megölik egymást!Egynemű hörit SOSE tegyél össze egymással ha idegen,vagy ismerik egymást egy KICSIT! :)
2012. jan. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Éjszakára kivettük az egyik kant és akkor megoldódni látszottak a problémák, így ma Őt visszavisszük! Mindenkinek nagyon köszönöm!
2012. jan. 20. 09:58
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!!

Gondolom, már mindegy, hogy mit írok, hiszem már csak két hörid van, de figyelj: nálam a nőstény és a hím nem testvérek, mert ahonnan hoztuk őket, nagyon figyelnek, hogy ne legyen beltenyészet. Már másfél éve együtt vannak, és eddig egyszer sem bántották egymást. Persze, sok helyen lehet azt olvasni, hogy TILOS őket együtt tartani, mások meg azt mondják, hogy a hörcsög társas lény (főleg a dzsungáriai). Én az mellett szavazok, hogy igenis lehet őket együtt tartani. az egyneműek is megférnek egymás mellett, bár nem mindig. Viszont, ha egy nőstényt és egy hímet tartasz, érdemes előre átgondolni, hogy tudsz-e megfelelő otthont biztosítani nekik.

Sok sikert a hörikhez!! :DD

2012. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A HÖRCSÖG NEM TÁRSAS LÉNY!!KINYIRJÁK EGYMÁST!
2012. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a bajom csak nekem kettő van , és hát a szétválasztáson gondolkozok...
2012. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy Valaki is olvasná még, de megosztom a tapasztalataimat! Azóta eltelt 9 hónap!

A három höri közül az egyiket - mint írtam is - visszavittük, a másik kettő azóta boldogan él együtt, soha sincs probléma, nem verekednek. Sőt, szerintem jó is nekik, hogy együtt vannak, egymás nélkül nem mennek sehova, együtt alszanak, együtt esznek.

Bizonyára elnéztünk valamit, mert szerencsére nem lettünk "nagyszülők", így ezzel sem lett komolyabb probléma.

Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik, ha kicsi koruktól együtt vannak (elvileg ők alomtestvérek), akkor valóban nincsen probléma.

Mindenkinek kívánok sok örömöt egy ilyen kis cukisággal, én sosem gondoltam volna, hogy ennyire megszeretem őket! (:

2012. okt. 20. 08:26
 18/19 anonim válasza:
Örülök neki:) nekem végül szét kellet öket szednem sajnos , így 2 ketrecet kell takarítanom.. Na mindegy ennyi baj legyen!:)
2012. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés, DE én már rengeteg dzsungit tartottam és az a tapasztalatom, hogy békében elélnek egymással. Már volt együtt egy hím és egy nőstény. Semmi baj nem volt velük, ráadásul a hím 2 évesen és három hónaposan, a nőstény két évesen és négy hónaposan pusztult el. Ez egy nagyon jó életkor volt az átlaghoz képest. Eddig akárhány volt, sosem ölték meg egymást, szóval ez hörcsögtől függ, hogy elviseli-e a másik jelenlétét, vagy sem. Az is fontos, hogy nagy helyük legyen, mert a kis helyen tartott hörcsögök agresszívek lesznek egymással a territórium miatt. Az enyéim egy 60 cm x 40 cm alapterületű és 30 cm magas terráriumban vannak. És nincs semmi gond. :P De hármat semmiképpen nem tartanék együtt. Ja, és ha tesó fiú-lányt tartasz együtt, számolj azzal, hogy szép félszemű kishörcsögeid lesznek, vagy esetleg remegni fognak, és nem tudnak rendesen járni, nem fejlődik rendesen a lábuk... soroljam még? Mert ugye a testvérek utódai 99%-ban génhibásan születnek. És nagyon csúnya hörik lesznek.
2012. okt. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!