Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet kezdeni agresszív...

Mit lehet kezdeni agresszív vadászgörénnyel?

Figyelt kérdés
4 hónapja vettem egy görit, 1 éves múlt, lány. Sosem volt még gazdija előttem. Szegényke az első egy évét egy ketrecben töltötte. Nagy ritkán a tenyésztő foglalkozott vele, elvileg... Az eladó amikor megvettem azt mondta, hogy haraphat és emiatt sokat legyen kézben és simogassam. Na már most eléggé durvát tud harapni, szóval a kezemből az első nap után ömlött a vér. Most már lassan ott tartok, hogy alig merek hozzá nyúlni, mert annyira vad. Ha a ketrecében van akkor már valamivel nyugodtabb mint az elején, és nagy ritkán megengedi, hogy megsimizzük az orrát, de ha megfogjuk akkor még mindig harap. Már azon is gondolkoztam, hogy beadom egy állatkereskedésbe, de annyira megszerettem még ennek ellenére is, hogy nem lenne szívem hozzá.
2009. máj. 30. 04:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Lattam az Animal Planeten egy musort, pont errol szolt. Volt egy nagyon vad vadaszgoreny, harapott, stb. Es atneveltek, igaz, egy profi nevelo tette. De nem lehetetlen! Sok-sok turelem kell hozza, es foleg ne ronts ajtostol a hazba. marmint ne egybol simogatni akard, hanem ulj sokat a ketrece mellett, elobb szokjon meg, hogy Te allandoan ott vagy, aztan csak nyulj be gyakran a ketrecebe, pl takaritani, vagy elelmet adni, amig megszokja, hogy az a kez nem bantani akar... aztan (jo sokara) probalj meg ovatosan hozzaerni. De csak szep lassan, hagyj idot neki! ...amugy nekem mukodott ez a modszer mar papagajnal (nagyon vadnal). Oke, kisse mas allatfajrol beszelunk, de a turelem sokat segit!

Sok sikert!

2009. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod, megfogadom a tanácsod és remélem bejön :)
2009. máj. 31. 04:48
 3/3 anonim ***** válasza:

tényleg nagyon sok türelem kell hozzá, és kérj tanácsokat itt [link]

meg tanácsolnám még, egy tubus gimpet multivitamin paszta beszerzését...

2009. júl. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!