Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tesco-ban is kapható fapelletr...

Tesco-ban is kapható fapelletről, fűtéshez használható fapelletről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Olvastam, és van aki azt használja, mivel sokkal olcsóbb. Én ma vettem almozáshoz az erre a célra való Panzisat, viszont elég drágának találtam. Így első alkalommal forgáccsal próbáltam keverni, nem tudom ez jó ötlet volt-e, de a fél zacskót azért nem akartam egyszerre felhasználni. :/ Vagy még arra gondoltam, hogy a fürdőszobaszőnyeg alá forgács, többi helyre pellet. Vélemények?

2012. febr. 1. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megveheted a tescos fapelletet, én is azt hasznàlom. Nekem nyuszim van, neki csak a wc-jébe rakok. Malac kapcsàn sajna nem tudom hogy van az almozàs...
2012. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használhatod a fűtőpelletet is, gyakorlatilag ugyanaz. :) Úgy és azzal kevered, ahogy jól esik, majd meglátod, hogy válik be. Viszont ezt a fürdőszobaszőnyeget nem értem. Már több kérdésnél is olvastam (lehet, hogy a tieid voltak), hogy van ilyen szőnyege malacnak. Azt hova teszed? És mi célt szolgál? Magyarázd már el légyszi, mert el nem tudom képzelni, mire kell az :D
2012. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A pellet valóban drágább valamivel, mint a forgács. (Nálunk 15 kb/3000ft) Azonban sokkal tovább kitart és sokkal jobb szagfogó. Úgy kell betenni, hogy kb 1 cm vastagon teríted szét és akkor kell kicserélni, mikor szétporlad. Látni fogod, hogy a pisitől kisebb darabokra esik szét. Ez 1-2 állatka esetében olyan 2-3 hét, a szagot nem érzed és nem tudja kiverni. Nálunk aki kipróbálta a pelletet, nem tesz alá azóta forgácsot.
2012. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én sajnos így elsőre a Tesco-ban nem találtam (Kiskunhalas), hát elmentem gyorsan az állatkereskedésbe. Ott meg nem árulnak, mondván, az senkinek nem kell. Csodálkoztam is nagyon, mivel sokan dicsérik. Elmentem egy másik kereskedésbe, ott volt egy darab kb, 2,5 kilós, majd 1000 Forintért. És ebbe nincs túl sok... :/ De ezek után vadászni fogom, mert tényleg le szeretném váltani a forgácsot. Már csak azért is, mert folyamatosan ráhordja a fürdőszobaszőnyegre. Szőnyeg: Ezt is sokan használják, nekem is többen tanácsolták. Ezt be lehet rakni például a malacka alá, és elég esténként kirázni. Pisi ugye átfolyik az alatta lévő alomra, a többi dolog meg lerázható, leseperhető. Például megkapja a zöldséget, azt is mindig erre pakolja és így nem bele a forgácsba. :) Szóval nagyon jó ötlet, ajánlani tudom. Nálam a ketrec kb 60%-a forgács + fürdőszobaszőnyeg, maradék 40% pedig csak a forgács. Remélve hogy a dolgok nagy része ide érkezik. :))
2012. febr. 2. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:

jaj, bocsi 15KG /3000 Ft. :) De kitaláltad gondolom. :) Nem, tudom, én az állatkereskedésben veszem, hatalmas a zsák és nagyon nehéz... Azt férfimunka felvinni a lakásba. :D


Neten sincsen olyan kiszerelésben, ahogy én veszem, nem tudom honnan szerzi. Asztalostól nem lehet ilyet venni?

Gondolom ezt kínálgatták neked 1000 Ft ért:

[link]

Van ilyen is:

[link]

vagy nézd, ez nem rossz ár:

[link]


Amit én veszek az nem ilyen festett zsákos, márkás, csak sima erős átlátszó zsákban van.

Még annyi, hogy nagyon jól látszik hova pisiltek oda, ahol megszívja magát a fa és felpuhul. Azt mindig ki szoktam venni.

2012. febr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a keresgélést. :) Amit te veszel, az nagyon jó áron van. Én is legközelebb valami nagyobb kiszerelést veszek, mert ez a 2 kilós nem sokáig lesz elég. :( Egyébként amit te használsz pelletet, az nem kimondottan almozásra való, ugye? Mert például a Tescoban is azt hiszem 15 kg-osat árulnak, és valami 2000 Forint alatt. Csak én itt nem találtam sajnos.
2012. febr. 2. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyakorikérdéseknek van egy fantaszikus előnye: lehet keresés gombot használni!

A kérdésed apró eltérésekkel kb. 16 másik kérdésben szerepel, kicsit nézegess körbe mielőtt újabb kérdést teszel ki! Példának okáért itt van egy pár napos kérdés, ott leírtam, ami fontos tessék utána olvasni a témának:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__2614542-f..

2012. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!