Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vélemény? Az én törpenyuszim.

Vélemény? Az én törpenyuszim.

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 3. 12:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

ma 19:11

Aranyos.:)Mennyi idős? Hát a tiéd kérdező?

2012. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Kb. Másfél éves :)
2012. febr. 3. 19:37
 23/36 anonim ***** válasza:
Köszi!:) 2,5 éves bak oroszlánfejű törpenyuszi!
2012. febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Linkelnél róla egy képet? :)
2012. febr. 3. 22:00
 25/36 anonim ***** válasza:
Már linkeltem 19.11-es vagyok.
2012. febr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Mivel netről szedtem le így tudom,mert olvastam is hogy beteg az a nyuszi amelyiket linkeltem. Aztán... Nem mind1 az hogy fiú nyuszinak hívom vagy bak nyuszinak? Lehet hogy az utóbbi szót használjuk de a jelentése mindkettőnek ugyanaz. És igen a nyuszim oltva van. Tavaly húsvét körül vettem a vásárban és áprilisban be is lett oltva! És idén is be lesz ugyanúgy áprilisban. 1 évente kell megkapnia az oltását különben olyan betegséget kaphat el ami nem gyógyítható. Tudom,tisztában vagyok ezzel is. Nem kell szemrehányás,először kérdezzetek,de végül is oly mind1... És az hogy hosszúak egy kicsit a fülei a nyuszimnak az miért baj? Szerintem nagyon szép,sőt nekem így jobban tetszik mintha rövidebb fülei lennének. Ezzel most nem azt mondom hogy a rövidebb fülűek nem szépek,mert igen is szépek! Utolsónak pedig köszi a nyuszidról a képet,nagyon szép,aranyos,bocsi hogy csak most írok illetve kapcsolok,de csak most jutottam el sajnos odáig hogy ne csak az utolsó válaszokat nézzem meg hanem az előtte lévőket is!
2012. febr. 3. 23:19
 27/36 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy kicsit hosszabb a füle, mint a törpéknek, de nincs ezzel semmi baj, nagyon szép a nyuszid.

Egyszer én is vettem vásárban nyuszit, a mostani elődje volt szegény. Hazaérkezésünk után, sokkot kapott és meghalt. Szörnyű volt, egyik-pillanatról a másikra lett rosszul, eldobta magát, oldalára dőlt, rángatózott, hangosan sírt, mint egy kisbaba. Az egész családunk kétségbeesett, fél óra múlva meghalt. Sirattuk mindannyian. Sose felejtem el a fájdalmas, szívbemarkoló, hangos sírását. Valószínű sosem simogatta senki addig a napig, a ketrecen kívül semmit nem látott, nem tapasztalt még a külvilágból semmit és mindenféle szoktatás nélkül kivitték a vásárba, ahol rengeteg ember tapogatta, simogatta. Ezután megvettük mi, az autó zaja is riasztólag hathatott számára, 1 órát utaztunk vele, bekerült az előre elkészített helyére és még otthon is simogatta mindenki. Szegénykém, szörnyű élmények lehettek ezek számára, hiszen teljesen szokatlan volt mindez és annyira megrémülhetett, hogy nem bírta a szíve.

1 hónap múlva megvettük a mostani nyuszimat egy családtól, ahol egy 10 éves kislány gondozta, dédelgette. Az udvaron kifutóban futtatta, simogatta őt és a testvéreit. Amikor először végigsimogattam, akkor szembesültem azzal, hogy az előző nyuszim milyen elhanyagolt állapotban volt, a mostanihoz képest nagyon sovány volt szegényke. Soha többet nem vennék vásárból nyuszit.

Ezt azért írtam le, hogy mások is tanuljanak az én példámból, csak egy kicsivel kerül többe tenyésztőtől vásárolni nyuszit, de az biztos jól táplált és kézhez szoktatott és nem fog hazaérkezésünk után meghalni.

2012. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Jaj szegényke. Nagyon sajnálom ami az előző nyusziddal történt :'( Kedves volt tőletek hogy volt bennetek annyi érzés hogy megsirassátok. Ez nagyon szép volt tőletek. Én a nyuszimat a vásárban 2000 vagy 2500 ft-ért vettem. Szerencsére,de lekopogom,semmi baja nincs,nagyon szeretem,nagyon imádnivaló,csak azt sajnálom hogy én hülye keveset foglalkozok szegénykével mert még rajta kívül van egy degum,3 tengeri malacom,2 kutyám,és 3 macskám. Illetve nem régen volt 3 dzsungáriai törpe hörim akik már egy éve megvoltak kb. egyik napról a másikra "mentek" el tőlem,semmi bajuk nem volt pedig. Péntek 13.-án az első,a 2. másnap,a 3. pedig 18.-án. Sajnos történnek ilyenek. Pedig külön voltak mindhárman egymástól.
2012. febr. 3. 23:47
 29/36 anonim ***** válasza:

Akkor hogy a fenébe tarthatsz egy beteg nyuszit csúnyának??? nem tehet róla szerencsétlen! Nincsen ronda nyuszi ezt mindenki tudja, de ő sajnos szenved és te belinkelted hogy ő nem tetszik neked. Konkrétan ezt írtad: "Hát tulajdonképpen van egy-két olyan nyuszi amit én mondjuk nem tartok annyira szépnek."

Ha egy egészséges állatról lenne szó, akkor oké, de ő beteg... szerintem ennyi erővel te egy kemoterápiás kezelésen túleső kopasz lányt is megszólnál hogy milyen csúnya... kb. ennyit képzelek rólad.

2012. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Egyet kell értsek az utolsóval, engem is nagyon-nagyon szíven ütött hogy belinkelted arról a szegény beteg nyusziról a képet azzal a szöveggel hogy nem tetszik. Szerintem nem kellene állatfarmot csinálni az otthonodból és beszerezni egy rakat állatot amikor nem is tudsz velük megfelelően foglalkozni vagy éppen utánajárni a szükségleteiknek. Pl hobbinyulat felelősségteljes gazda csak tenyésztőtől vásárol, ezt is tudni kéne.

Inkább tartanál csak 1-2 állatot de azokat maximális körültekintéssel és odafigyeléssel.

2012. febr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!