Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi ideig lehet egy hörcsög...

Mennyi ideig lehet egy hörcsög hibernálva?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 13:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Hibernáció:

A szíriai aranyhörcsögök képesek hibernálódni, ha hirtelen megváltozik a környezetük, pl. váratlan lehűlés, vízhiány, stb. A hibernálódott hörcsög merevnek és hidegnek tűnik, alig észlelhető légzéssel. Sok tulajdonos először feltételezi, hogy az állat halott.

Óvatos vizsgálattal meggyőződhetünk róla, hogy a bajuszszálak időnként megrándulnak. Valószínűleg a hörcsög nem tervezi meg előre a hibernációt, de a környezeti tényezők változására felébrednek, hogy elkerüljék a kiszáradást és az éhezést.

Az állatot szállítsuk meleg szobába vagy a szoba hőmérsékletét fokozzuk némileg. Ne tegyük tűz vagy radiátor, közelébe, sehova, ahol túl meleg van. Ahogy kezd ébredezni, elkezd reszketni és remegni, a testhőmérséklete folyamatosan emelkedik és a bajusz rángása is fokozódik. A teljes ébredés a hibernációból általában 30-60 perc alatt történik.

Ha felébredt és aktív, biztosítsunk elegendő élelmet és vizet, hagyjuk nyugton.

A törpehörcsögök sokkal jobban tűrik a hideget, mint a szíriai aranyhörcsögök, így náluk nem ismert a hibernáció.

2012. febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Figyeld meg,hogy lélegzik-e,mozog-e a bajusza.
2012. febr. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Ok Köszi a segítséget... :)
2012. febr. 5. 21:30
 14/27 Gabii2 válasza:
Felkelt? :)
2012. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Neem sajnos... nem tom.. olyan kis puha, de egyáltalán nem mozog.. semmilye... ://
2012. febr. 5. 21:55
 16/27 Gabii2 válasza:
Megkérdeztem a tesomat, és azt mondta hogy nem szokta hagyni öket sokat aludni. Mindig felkelti öket és meleg helyen tàrolja.
2012. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Gabii2 válasza:
De nem biztos hogy olyan hörcsögök mint a tiéd, mert nagyon nagyok és dagadtak.
2012. febr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
az één hörcsögöm is 15 fok alatt állítoolag téli álmot alszik vagy ilyesmi... én azthittem halott és eltemettem....2012.02.06 12:00 13:00 között.....
2012. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
#18 légyszi mond azt, hogy kiástad és túlélte
2012. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Amíg nem merev a teste, addig biztos, hogy nem halt meg. Méghogyha lélegezni nem is látod, akkoris élhet. Főleg ha már volt is ilyen, akkor ne aggódj :)
2012. febr. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!