Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy érjem el a szüleimnél,...

Hogy érjem el a szüleimnél, hogy megengedjék, hogy haza hozzak egy hörcsögöt?

Figyelt kérdés
Tanárnőmnek született 9 kis dzsungára töpehörije és ingyen adja őket *w* minden álmom egy hörcsög volt csak ha megkérdezném azt mondanák erre h persze mindent megkapsz tőllünk ez igaz mindent csak nem olyat amire vágynék :'( hazahozzam és kész? de akkor lehet hogy odaadják a macskának igen ezt el is felejtettem van egy szobacicám meg kint 2 papagájom mit csináljak sürgős!!!Apám először azt mondta rá hogy ide nem jön hörcsög mert büdös meg minden és a macska meg elkapná és ha a polcra teszem?arra nem godol meg h nincs helye meg bla bla bla... a szülők egyforma válaszai. -.-
2012. febr. 8. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ígérd meg ,hogy törődni fogsz vele. Elég nagy felelősség egy állatot tartani. Az elején minden happy ,de amikor éjszaka rágcsál meg szaladgál meg takarítani kell meg etetni lehet teher lenne és a szüleid szerint nem vagy még elég felelősségteljes egy ilyen dologhoz.


Mindenesetre mond nekik ,hogy szeretnél venni egy ketrecet ,ételt neki ,hogy tanulj felelősséget. Szerintem ez a tuti taktika.

2012. febr. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 titak ***** válasza:

Vidd hazza, szerezz egy ketrecet vagy terráriumot, dugd el őket valahová, 2-3 hónapon belül úgyis elpusztulnak.

Hacsak ........ ?!

2012. febr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ma megkérdezem ha nemet mond akk sírok 5 órán át megint ><
2012. febr. 8. 16:35
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem engedték meg anno, de nem csak a hörit, hanem semmilyen háziállatot. Egyszer elmentünk az osztállyal Romániába, osztálykirándulásra (ez még általános iskolában volt). Gondoltam bevásárolok és terráriumostól hazavittem egy hörcsögöt, gondolván, hogy anyukám csak nem küld vele vissza Romániáig - az meg se fordult a fejembe, hogy akár a helyi állatkereskedésbe is beadathatja velem később :D Szerencsére megtarthattam. Bár akkor fel sem fogtam mekkor bajba kerülhettünk volna, ha a határnál megtalálják a hörcsögöt...


Próbáld meg hazavinni, de csak akkor, ha garantálni tudod a biztonságát, hogy a cicád nem bántja.

2012. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 titak ***** válasza:

Az álattarás sok gonddal és felelősséggel jár. Ez nem egynapos hiszti!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Csak akkor válald, ha van hozzá AKARATod és KITARTÁSod is.

2012. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha szobacicád van, akkor szerintem ne legyen hörcsögöd, mert előbb-utóbb a macska el fogja őt kapni, akármennyire is vigyázol rá.
2012. febr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Éppen elég állatod van, ne akarj még többet.
2012. febr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egereket tartottam macska mellett, hát ott mozizott egész nap a cica, a terrárium előtt. Emiatt a ketrec nem jó ötlet, de még ha egy akváriumba tartod, annak a tetejére is kell vas rács, azt úgy rögzíteni, hogy a macska ne tudja leverni ha ráugrik. Mert rá fog, bárhova is teszed.

Ha nincs ilyen terráriumod akkor pl egy ilyesmiben lehetne tartani, mert ez jól zárható és ezt nem tudja kinyitni a cica:

[link]


Ennyit tudok javasolni, a többi meg a te dolgod. Vagy meg tudod fűzni a szüleidet, vagy sem.

2012. febr. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

először is egy törpehörinek kell egy

- 100x50-es terrárium(!)

- 20-25cm-es átmérőjű futókerék

[link]

[link]

[link]

semmiképp ne legyen ilyen: [link]

[link]

mert túl kicsi, tönkremegy a gerince, "ollós" azaz becsípődhet a lába

- egy kb 20x20-as alapterületű és 15cm magas fa házikó [link]

-nagyon sok fa bújóka [link]

[link]

[link]

- egy homokfürdő csincsillahomokkal(!) [link]

[link]

- egy ilyen "ásódoboz" [link]

[link]

- 2 db etetőtál (zöldség-gyümölcs,magkeverék) [link]

[link]

- egy itató (terráriumra tapasztható,akasztható)


tudom erre most a legtöbben azt mondanátok hogy felesleges pénzkidobás, de hidd el, hogy én csak a legjobbat szeretném a hörcsögöknek

az összes magyar honlapon azt írják hogy elég egy 40x30cm- es alapterületű ketrec de nem hinném hogy abban jól érezné magét a hörcsögöd [link]

[link]

a hörcsögöd sokka jobban érzi magát egy ilyenben : [link]

[link]

[link]

semmiképp ne legyen :

- hörcsögvattája, mert rákötődhet a lábára és azt hiszi hoyg meg lett kötözve , ezért le is rághatja a saját lábát

- hörcsöggömbje mert nem jó a szellőzése, csak azért hajtja hogy a tetejére jusson, mert úga gondolja ott lehet hogy ki tud szabadulni

- műanyag csőrendszer, mert nincs jól szellőzteteve



- nem szabad párban tartani!!


tudom most mindenki azt mondja hogy totálisan hülyen vagyok... de ha pl. néhány német hörcsögös oldalt elolvastok akkor látjátok hogy ők pont azt írják mint én


kedves kérdező... egy hörcsög tartása nagy felelőség

a szüleidet meg úgy tuod meggyőzni:

-nem büdösek (csak akkor ha nem takarítják őket)

-nem élnek valami hosszú ideig


a macskával meg az hogy nem engeded be a szobádba és ezt elmondod a szüleidnek is

2012. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :D! bevált megengedték a felszereléseket ma megvették *w* köszönet minden válaszolónak :D
2012. febr. 9. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!