Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti mivel kezeltétek a malacoto...

Ti mivel kezeltétek a malacotokat gomba ellen? És hogyan?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!!
2012. febr. 9. 09:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem teljesen! Ne tedd a vizükbe, mert ez egy keserű valami és le is szokhatnak az itatóról! Én közvetlen a szájukba szoktam adni! Ha a hátára fordítod őket és finoman simogatod akkor megnyugszanak és simán becsepegtetheted! Napi 4-5 cseppet adj nekik 10 napig első körben!


Hova jársz orvoshoz? Milyen fajta malacod van (szőrös vagy kopasz)? A következő almozásnál javaslom, hogy ecettel fertőtlenítsd a ketrecet, etetőtálat, házikót és a rongyokat, amin fekszenek szintén mosd ki és frisset tegyél be! Ezt minden takarításnál ismételd, amíg el nem múlik. Én Chimofunginnal és Aurobin krémmel kezeltem, viszont az Aurobint azt a gyulladásra tettem (mivel kicsit sebes volt). A chimofunginnal vigyázz, ne menjen a szemébe, fülébe, szájába! Napi egyszer kezeld vele maximum, de a legjobb az lenne, ha az orvostól is megkérdeznéd!


Ha budapesti vagy érdemes lenne elmenni egy olyan orvoshoz, akinek van egzotikus állatokra szakvizsgája. A Szent István Egyetem állatkórházában van ilyen, ez a VII. kerület István utca-Rottenbiller utca sarkán található. Árban sokkal jobbak, mint egy magánorvos!

2012. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Norina86 ***** válasza:

200 ml-be szoktam 8 cseppet, mert elég ha mindennap egy kicsit kap, akkor 300 ml-be 12 csepp. Nálunk a C-vitamint és Bérest is a vizükbe kapják, simán megisszák.

Azt is lehet, hogy egy zöldségszeletre csöppentesz 3-4 cseppet, és úgy adsz neki reggel-este. De ha megissza a vitaminos vizet, fölösleges. Két kiegészítőt nem szabad keverni, mert akkor tényleg fura lesz a víz íze, pl. mi Béres-napon nem adunk C-vitamint.

Ha ilyen gyakran előjött bőrbetegség, lehet, hogy a forgács szennyezett, amit veszel, lehetne másik állatboltot keresni és azt kipróbálni.

Ketrecet fertőtleníteni ecetes vízzel kell, mert a tisztítószerek ilyen kis állatnak mérgezőek. De szerintem egy alaposabb fertőtlenítés után elég normál takarítás, és a gomba kezelése krémmel.

2012. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:-)
2012. febr. 10. 22:29
 14/18 anonim ***** válasza:
Jobban van a malacod?
2012. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdést, a héten derül ki a bőrkaparék eredménye. Végül is nem Cebion cseppeket vettem, hanem rágcsálóknak való C-vitamin cseppeket,hanem állatpatikában NagerVit C, német termék, a vizükbe teszem, és szerencsére ezt konkrétan szeretik:-) Ha megvan az eredmény megírom!
2012. febr. 21. 18:53
 16/18 A kérdező kommentje:
Sajnos-nem sajnos negatív lett az eredmény, úgyhogy hétfőn irány az állatorvos...megint. hát okosabbak nem lettünk...:-(
2012. febr. 23. 10:57
 17/18 anonim ***** válasza:
Hova jársz vele orvoshoz?
2012. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
13. kerületbe, most egy másik doktornőhöz kerültünk, hétfőn megyünk majd vissza hozzá másodszor.
2012. febr. 24. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!