Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ha a tengerimala...

Mit csináljak ha a tengerimalacom körte alakú? ( beteg lehet tovább lent. )

Figyelt kérdés
Van két tengeri malacom és ha minden igaz akkor mind a 2 lány de az egyik elkezdett körte alak formát felvenni mi lehet a baja, valami rosszat adtam neki és felvan fúlyódva, vagy mi lehet az oka? Kérlek segítsetek!

2012. febr. 16. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad? Nem lehet, hogy vemhes? Hátha a másik fiú, vagy már vemhesen vetted.
2012. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha pár nap múlva sem múlik el akkor vemhes. Ezzel az enyém is beszopatott. Csak nőtt a pocakja, na mondom növő szervezet majd lenyúlja, de idepottyantott nekem 3 porontyot:) A fiúk mentek a lányok maradtak. Ha már nagyon nagy a hasa akkor lehet érezni a piciket ahogy mocorognak. Én egy csomót tapiztam neki. De csak óvatosan:) Én már így kaptam, de jól jöttem ki belőle mert nem kellett másikat vennem hozzá. Azért nézd meg hogy a másik tutira lány e.
2012. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tengerimalacoknál a körte alak vemhességre utal. Lehet, hogy a kereskedésben (mert gondolom onnan van) vemhesen hoztad el csak akkor még nem tudtad vagy már megint nem értenek a te kereskedésedben a malikhoz és az másik malackád fiú.

Vemhesség idején szüksége van C-vitaminra pluszba a szervezetének, humán patikában kapsz pár száz forintért Cebion cseppet abból adjál neki naponta kb. 6 cseppet. Fontos, hogy közvetlenül a pofijába fecskendővel (humán patika kb. 40 ft) add be neki, hogy biztosan felhasználja szervezete (a vízbe cseppentés nem jó). Méregesd legalább 4 naponta a súlyát és írd fel. Figyelj rá, hogy mozogjon de minél kevesebb stressz érje, ilyenkor a jó minőségű táp is nagyon fontos (Versele-Laga Cavia).

2012. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok. Ezzel a C vitamint a malacnak dologgal nem igazán értek egyet. Én pl. beteg leszek a c vitamintól, amint elkezdem szedni beszedek egy bacit is. Ha megfelelően eteted, minden nap kap zöldséget, gyümölcsöt, szénát, akkor esetleg valamilyen vitaminos tápba érdemes befektetni (amit az előző válaszoló írt pl). Legyen előtte mindig valami kaja, széna főleg, esetleg zöldség gyümiből gyakrabban kaphat. Az enyém még szerintem nagyon fiatal volt (mivel fiúkkal tartották így kikövetkeztettem hogy kb 2 hónaposan vemhes lett) így én miután megfialt adtam neki lucernát is kb heti 2-szer. Nem is fogyott le, nem is lett semmi baja. Ha teheted esetleg csíráztass nekik búzát, kukoricát vagy zabot. Azokban is sok a c vitamin és csak jobb is mint a jó kis patikás cseppes, bár ezt a te belátásodra és tapasztalataidra bízom. Bár szerintem a 6 csepp közvetlenül szájba fecskendezve egyszerre az rengeteg. Én vízbe hallottam hogy tettek de ha zöldséget is kap nem kell túlzásba vinni (megjegyzem szerintem, nem próbáltam még). De a túl sok c vitamin se jó :/
2012. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tegnap estére megérkeztek a malackák télneg hasas volt mind1 nem tudok mit csinálni vele de legalább 2 egészséges malacka jött a világra. KIvettem a fiú malacot a lány malactól és a kicsiktől hogy a mama és a kicsinyei nyugodt környezetbe legyenek és ne legyenek újra ilyen váratlan vendégeink. :D
2012. febr. 18. 11:19
 6/8 Norina86 ***** válasza:

Szülés után vetted ki? Mennyi idővel szülés után?

Sajnos a tengerimalacok közvetlen szülés után fél-1 napig ovulálnak, tehát lehet, hogy a hím újra befedezte. De nagyon jól tetted, hogy kivetted az apát, hátha nem fedezte még be. Tartósan tudod külön tartani?

A kicsik nemét is majd meg kellene állapítani pár nap múlva, mert a tengerimalacok 3-5 hetes koruktól ivarérettek. Ismered a gemon.ro oldalt? Nagyon hasznos malacos oldal.

A kicsiket nyugodtan kiveheted simizni, nem olyanok mint a kisnyulak, hogy nem lehet hozzájuk nyúlni. Tegyél be apróra vágott almát meg répát a piciknek is, mert vannak olyan pici malacok, akik 1-2 napos koruktól eszegetik az almát, zöldséget, szénát.

2012. febr. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is gemon oldalát ajánlom, ott nézz körül! Valamint tehetsz fel róluk képeket is, ott gazdit is könnyen találhatsz nekik! :)


Egyébként a C-vitaminos dolog nem hülyeség, valóban szükségük van rá, főleg télen, hiszen ilyenkor a zöldségek nem olyanok, mint nyáron!!!

2012. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dettyna22 válasza:

A kicsik nyitott szemmel és teljes fogazattal jönnek világra.

Ha C-vitaminban gazdag étrendet szeretnél nekik biztosítani, akkor adj paprikát, persze ne csípőset, mert abban van a legtöbb C-vitamin.

Én nem ajánlom a mesterséges C-vitamin fogyasztását embereknél se.

2012. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!