Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényt szerintetek...

--Dlexa--2000 kérdése:

Vadászgörényt szerintetek tenyésztőtől jobb venni vagy kisállat kereskedésekből?

Figyelt kérdés
Apukám azt mondta inkább teszésztőtől vegyük meg mint a kisállat kereskedésből. De nem vagyok biztos benne :/. És még annyit hogy mennyibe kerülhet egy vadászgörény??
2012. febr. 19. 11:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől bocsánat.
2012. febr. 19. 11:24
 2/15 A kérdező kommentje:
Meg még 1 valamit. egy honlapot keresek de seholsem találok:// Ha tudnátok nekem ajánlani nagyon meg köszöném. :) (bézs, vadas színűt szeretnék 1 éves kor alatt)
2012. febr. 19. 11:43
 3/15 anonim ***** válasza:
A görénytartóknak van egy egyesülete, ezt keresd meg az interneten. Egyébként kisállat kereskedésből semmilyen állatot nem szabad venni!! Én a helyedben örökbefogadnék inkább egyet, legalább segítesz egy olyan kisállatnak, akit valaki megunt!
2012. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen . megtaláltam az oldalt de nem tudom hogy nőstényt vagy hímet vegyek te mit tanácsolsz?
2012. febr. 19. 13:08
 5/15 A kérdező kommentje:
illetve fogadjak örökbe
2012. febr. 19. 13:09
 6/15 lasius ***** válasza:

Szia

Igen mindenképpen tenyésztőtől érdemes venni. Kisállat kereskedésekben való árusításuk ellen már több ízben próbáltunk fellépni.

Mivel a vadászgörényeket kis koruktól kezdve nevelni szocializálni kell hogy ne harapjanak véresre, az állatkereskedésekben pedig nincs idő erre a procedúrára. Igénylik a sok törődést is gyerekkorban és itt sokat jelenthet pár hét elhanyagoltság is.

Ne tévesszen meg az sem hogy Magyarországon sok a szaporító ez nem egyenlő a tenyésztővel. Mind a kisállat kereskedők mind a szaporítók is csak az anyagi haszon érdeklik hozzáértés híján eladnak szinte bármit. Magyarországon én csak pár tenyésztőt tudok ajánlani akik teljes mértékben megbízhatók és információt adnak görénytartással kapcsolatban is.

Fontos hogy ezen emberek csak olyannak adják el az állatot akik ténylegesen felkészültek vadászgörény tartására ezért mindet megtesznek annak érdekébe hogy jó helyre kerüljenek.

A másik kérdésedre a válasz 5-70.000ft ig is terjedhet az áruk ez legtöbb estben a szín a mintázat és a bundatípus határozza meg.

Hogy hímet vagy nőstényt ez nem minden estben mérvadó. Tapasztalatom hogy a hímek nyugodtabbak kevésbé ízgőkmozgók(de persze ez is személyiségfüggő.

A menhelyes görik is jó választás azért is mert ilyen helyről a legtöbb helyen(mi is) csak Úgy adunk gazdinak állatot oda hogy kézhez vannak szoktatva már ezek általában kialakult személyiségük van és nem kell a neveléssel sokat bajlódi.

DE A LEGELSŐ TÁJÉKOZODJ és készülj fel hogy napi 4 óra elfoglaltság megközelítőleg 8 évig...

Ha lenne bármi szívesen segítek.

2012. febr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
már az állatkereskedésekben nem is árulhatnak, előző év október óta ha jól tudom
2012. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 lasius ***** válasza:
elvileg igen de gyakorlatilag mindig találnak kiskaput sajnos.
2012. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm lasius és hamár itt tartunk meg tudnád nekem mondani azokat a tenyésztőket és a telefőnszámot ill. az email címet is.:)
2012. febr. 19. 17:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia!menj fel a feketegabi.hu-ra ott fognak tudni segíteni.
2012. febr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!