Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítstek légyszi! Mihez...

Segítstek légyszi! Mihez kezdjek? (Höri)

Figyelt kérdés

Az a sztori,hogy tegnap vettem titokban egy törpehörcsögöt,Esther-t. Sajnos úgy tartom hogy beleteszem egy hátizskba,azt pedig egy bőröndbe hogy a szüleim nehogy megtalálják. Természetesen hagyok rést,hogy levegőzzön.

Viszont tudom hogy ez nem a legjobb neki. Mit csináljak? Hogy lehetne JOBB körülmények közt, de TITOKBAN tartani?

Visszavinni nem szeretném,nagyon a szivemhez nőtt 1 nap alatt. Köszönöm válaszaitokat! (Nem kérek beszólást,csak értelmes választ.)


2012. febr. 21. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el nekik mert ha megtalálják akkor lehet azt hiszik hogy egy egér és nehogy agyoncsapják vagy elfusson.
2012. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A hátizsákot ki fogja rágni.... ketrec lenne a legjobb. Nem akarlak elkeseríteni, de nem lehet hörit titokban tartani. Rendszeresen takarítani kell alatta, mit mondasz, a kidobott forgács honnan van? Na és a höri éjszakai állat, este "csörög", ilyen kis csipogó hangot ad ki. Az egyik ismerősömnek is volt titokban hörije, kerek 2 napig. Cipős doboz oldalát kirakta cd tokkal, ebben tartotta. 2 napig, amíg a höri ki nem rágta magát, és vasárnap délelőtt zöldségpucoláskor odaállt ismerősöm anyukája elé a konyhapulton répáért pitizve. Ott voltam, ijesztő jelenet volt, anyuci 1 centire volt a szívrohamtól (annyira fél az egértől, hogy elájul, ha egeret lát, és neki a höri is olyan, mint az egér). De megbeszélték és maradhatott :D
2012. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gyakran járnak a szuleid a szobadba? Mert ha nem akkor kereshetsz egy rejtett zugot, ahová teszel egy kis ketrecet vagy egy hordozot. Ha pedig bejar akkor mond el neki, mert lehet ha tovább titokban tartod meg jobban kiakadnak, mintha csak simán megmondanad. Sok sikert! Majd mond el hogy dontottel. :) és bocsánat az esetleges ekezethibak miatt, telefonon nincs ekezet és magától rakja rá amit rarak. :)
2012. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

jajj ne...

szegény...

nahh szerintem olvassgass egy kicsit róluk... és vegyél egy terráriumot ami minimum 80cm hosszú 40cm széles 50cm magas

vegyél egy házikót 20cm hosszú 15cm széles

egy futókereket zárt legyen!! és minimum 20cm átmérőjű

etető, itató

faágak, bújókák

egy műanyag tál amibe csincsillahomok van...

kb ennyi az alapfelszerelés... amúgy hogyan gondoltad ezt??!!

mond meg a szüleidnek!!!!

mond azt hogy felelősséget akarsz vállalni hogy tanulj belőle.. meg fogják érteni.. és mond azt hogy ha megveszik a felszereléseket akkor mondjuk kevesebb zsebpénzt kapsz.. meg ezt kéred szülinapodra

de ez tényleg nem volt jó ötlet

és MONND MEG A SZÜLEINDEK!!!

2012. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Előző, a te szövegeden mindig jókat röhögök :D mondd már el nekem hogy egy apró kis törpehöri ugyan hogy tud egyáltalán megmozdítani egy 20 centis kereket például? Degunak kell akkora, csak úgy közlöm. Meg ekkora hatalmas hely sem kell nekik feltétlen, lehet őket egyméteres hosszúságú terrában tartani, tetszeni fog nekik, nem tagadom, de ne csinálj már úgy, mintha kötelező lenne!! Hát hihetetlen...és ha arra hivatkozol, hogy ettől élnek sokáig, hát elárulom, hogy nekem sokkal kisebb helyen voltak a hörcsögeim, és mégis 3 évekig éltek...fúúú bocsi hogy offoltam de áááhh :D


Kérdező: te meg ne rejtegesd a hörit, úgyis ki fog derülni. Ne aggódj, nem fogják visszavitetni veled szerintem, hisz olyan édesek, elég rájuk nézni, akinek van szíve. :)

2012. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Na de most komolyan...

Gondold már bele magad szegény kispocok helyébe...

Hátizsákban és bőröndben tárolod?!

NORMÁLIS VAGY?!

Tudom, hogy ezért lepontozol, de megmondom, amit gondolok, végül is azért kérdeztél.

Szerinted így kell tartani egy hörcsögöt?

Alap dolog, hogy forgács és faág legyen benn nála!

AZONNAL mondd meg a szüleidnek!


Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye (km).

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kéregtelen faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámiaházikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!

2012. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A műanyag 20 centiset simán meg tudja mozdítani émet nem próbáltam.

Ami biztos, hogy amit állatkereskedésben ajánlanak hörcsög méretű, azért nem jó szerintem, mert a hátsó lábai lent vannak a kerék alján, de a mellsők már majdnem a tetején, nem hiszem hogy ez az egészséges, testhelyzet a futáshoz.


Amúgy tényleg mond el nekik minél előbb, mert ez így nem egy jó megoldás.

Ha az én gyerekem lenél, nem a hörcsög miatt büntetnélek, hanem amilyen körülmények között dugdostad előlem.

2012. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok,de nem szeretném elmondani. Éjszaka nem csapott zajt! :)

Miben tartsam hogy ne jöjjenek rá?

2012. febr. 22. 12:47
 9/13 A kérdező kommentje:
Szijasztok! Ma em játszani és elszökött. Annyira megijedtem h elmondtam anyának!:DD Egyáltalán nem haragszik és megtarthatom:)
2012. febr. 22. 13:00
 10/13 A kérdező kommentje:
*em-kivettem
2012. febr. 22. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!