Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a jobb HÖRCSÖG vagy...

MR.J kérdése:

Melyik a jobb HÖRCSÖG vagy TENGERIMALAC?

Figyelt kérdés
jgh
2012. febr. 25. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalac.


Jobban kézhez szoktatható, igényli a társaságot, kevésbé "törékeny", egyáltalán nem kényes.

Tartási költségre, szagra, stb. nagyjából ugyanaz.

2012. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac mert az tovább él. A hörcsög könnyebben harap viszont neki kisebb hely is elég, tarthatod egyedül is és nem muszáj annyit foglalkoznod vele. Viszont a tengerimalacnak sokkal több hely kell (legjobb egy 50x100-as ketrec) napi széna, zöldség magkeverékből egy kevés, viszont ezerszer barátságosabbak mint a legtöbb hörcsög. Nagyobbak, nem olyan törékenyek, olykor még játszanak is veled, sípolnak nyüsszögnek, szóval bizonyos mértékben kommunikálnak veled és ami nagyon tetszik hogy berregnek mikor elégedettek. Majdnem olyan mint mikor dorombolnak. ja és ha ügyes vagy nappali állatok lesznek:)
2012. febr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mihez jobb? Mit vársz tőle? Hogy olcsó legyen kis hellyel, hogy minden napiu törődést igényeljen vagy legyen meg egyedül is stb?
2012. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

HÖRCSÖG!!

1. Sokkal aranyosabb, szebb!

2. Puhább a bundácskája.

3. Hamar megszelídül.

4. Ő is ki tudja mutatni a szeretetét, csak tudni kell vele megfelelően bánni, tiszta szívből szeretni őt és gondoskodni róla!

5. Kevesebb helyet foglal, mert kisebb mint a tengerimalac így egy számára giga-mega hörcsögpalotát is összevásárolhatunk ami látványos és szórakoztató is a hörinek és gazdinak egyaránt!

6. Egyedül érzi jól magát, így nem kell attól tartani hogy baja lehet egy másiktól, mert eleve egyedül kell tartani!

7. Rengeteg színváltozata van.

8. Nagyon tiszta állatka, csak az egyik sarkot használja a pisilés céljából.

9. Tud és szeret mókuskerekezni, míg a tengerimalac nem szokott.

2012. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
És 2hónaptól 2 évig tart a szavideje :S Sajnos nekünk is volt és a csomó beltenyésztés miatt már 1 év után, mire normálisan megszokta a dolgokat meg is halt :( Most malacunk van, hát bízom benne ők sokáig velünk lesznek:) Nekik is szép a bundájuk, aranyosak és barátságosak:)
2012. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
57%
Szerintem a HÖRCSÖG a jobb
2012. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Platypus ***** válasza:
100%

Egyik állat sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Egyedül a te igényeidhez lehetne mérni őket, de mivel erről semmit nem írtál, nem is lehet vakon megmondani.


A hörcsög felszerelései jóval olcsóbbak, kevesebbet kell foglalkozni a takarítással, egyedül kell tartani, erősen éjszakai állat. A tengerimalacok jóval szociálisabb jószágok, de ez azzal is jár, hogy nem lehet egyet tartani. Sokkal nagyobb ketrec kell, több alom és kaja fogy. A malacok nappal is elég aktívak, elég hangosak tudnak lenni. Mindkét állat ugyanúgy tökéletesen megszelídíthető, ha jó helyről hozod őket.

2012. febr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A tengerimalac jobb! Sokkal kedvesebb, nem olyan harapós, és sokkal barátságosabb, aranyosabb, mint egy hörcsög.Na meg kb. ugyan annyi szín és mintázata van sőt több mint egy hörinek, mert pl. van holland mintázatú teknős mintázatú és ha jól tudom még 6db mintázat van fenttartva, és több színű is van(márványozott,lila,trikolor,kék). És, ahogy a többiek mondták sokkal tovább él, mint egy hörcsög, mert a hörcsög maksz 2 évig él míg a tengerimalac akár 8 évig is él.
2012. febr. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hörcsög a 'jobb'. Tényleg egy egész kis palotája van. Én nekem már maga a külseje is jobban tetszik,olyan kis picik és aranyosak meg ahogy szimatolnak hát én imádom őket úgy ahogy vannak. A tengerimalaccal sincs bajom,de nekem a hörcsög az örök kedvenc a kutya mellett.
2012. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A hörcsögre szavazom. ;)

Amúgy meg, lehet őket párban tartani, csak nem mindegyik fogadja el.

De a tengerimalac is nagyon cuki.

2012. febr. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!