Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam magamhoz a...

Hogyan szoktassam magamhoz a törpehörcsögöm?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt vettem egy törpehörit.

De nagyon fél még.

ha a kezembe rakom akkor ott marad meg nézelődik, de ha egyből megakarom fogni , kiakar ugrani a kezemből . :/

és nagyon hiperaktív. hogyan nyugtassam le :D ?

a helyét már kezdi megszokni, amúgy ketrecben tartom, 2 emelet van rajta, a lépcsőket még nem nagyon ismeri. :D


2012. febr. 26. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Mivel még csak pár napja vetted őt ezért nyugton kéne még hagyni, hogy hagy szokja meg előszöris a környezetét! Addig csak annyit tegyél,hogy tegyél be neki mindig valami finomságot. 1 hét múlva kezdheted el a magadhoz szoktatását, úgy hogy kedvesen beszélsz hozzá miközben a kezedből kínálsz neki valami finomságot pl.: sajt, dió.
2012. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen.:)

így fogom csinálni .

2012. febr. 26. 10:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugyan a mi hörink elvileg kézhez volt szoktatva, azért félt tőlünk kezdetben.

Bár mi nem piszkáltuk különösebben sose, előbb-utóbb azért kezdett el imádni, mert mindig adtunk neki egy db szotyit-mogyorót vagy vmit a rácson keresztül, és megszokta, hogy a "Nagy Kéz" az jó dolog, mert mindig kap valamit, úgyhogy rendszerint odaszalad a rácshoz, ha meglát minket és türelmetlenül vár, hogy mit fog kapni, ha pedig benyúlok hozzá, akkor ilyen egészen emberi gesztusokkal odaszalad a kezemhez, két első lábával rákapaszkodik és nézi, hogy mi van benne, hoztál valamit nekem, nana, hol a kaja? :D

Ha nem talál semmit, akkor meg ha eleget várok, beleugrik magától. Annyira nem szeret kézben lenni, de azért nem fél tőlünk.

2012. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az nagyon aranyos :))
2012. febr. 26. 10:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,és mindig is úgy csináltam/csinálom/ és csinálni is fogom,hogy mikor elhozod addigra a a ketrece várja őt..(a forgácsot jól összefogdosom,hogy érezze rajta a szagomat)..beleteszed,teszel be neki egy kis kaját és hagyod. Én 1 napig hagyom őt,nem is zaklatom csak kívülállóként figyelem. 2. nap pedig már kedveskedek neki és bemereszkedek hozzá egy kis szotyival a kezembe és várom,hogy kijöjjön (minden zajt kikapcsolok) és csendesen beszélek hozzá.. aztán ilyenkor általában gyorsan kikapják a kezemből is elszaladnak vele.

Ezt eljátszom párszor aztán már a kezemet is szagolgatják néha belemásznak aztán kiugranak. Egy idő után már tudod simogatni a ketrecbe is,aztán ki is veheted egy kis időre és vissza.

A fontos,hogy ha ne tegyél a ketrecbe hirtelen mozdulatokat..pl mikor rágcsálni akarja a körmöd ne síkits fel,hogy 'úúúristeen' és kapd ki a kezed,mert nagyon megfog ijedni. És amikor alszok ne próbáld meg kivenni,soha.

A hörcsögök szelídítéshez a nasi sokat segít.

Nekem így 1 hétnél nem szokott tovább tartani a barátságkötés. Csak vigyázz,hogy ne hizlald fel azért.

Sok sikert..legyél türelmes és kedves.

2012. febr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ígylesz :) köszi (:
2012. febr. 26. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:
esetleg lisztkukaccal tudod nagyon elcsábítani. annak egyik hörcsög se tud ellenállni és nagyon jó fehérje neki. lehet most nem hiszed el hogy a kukacot megeszi de bármelyik kisállat kereskedésben megkérdezheted.
2012. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindennap menny oda hozzá beszélgetni,és agy valami kaját neki, úgy hogy lássa hogy te adod neki.
2012. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kösziii :))) akkor veszek majd olyan lisztkukacot :D

nagyon szeretném hogy minéle lőbb megbarátkozzon velem, úfgy szeretem olyan puha *.*

2012. febr. 28. 20:40
 10/10 anonim válasza:
Én már aznap amikor megvettem a kezemből etettem sőt még itattam is :D Még most is nagyon barátságos nem csak velem de másokkal is :D
2012. márc. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!