Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vakarózik a patkányom?

Miért vakarózik a patkányom?

Figyelt kérdés
Amióta megvan mindig vakarózott de mostanában addig vakarja magát, amíg seb nem keletkezik a bőrén. Már nagyon sok seb van a testén: orrán, lapockáján, ahol eléri. Lehet, hogy túl élesek a körmei? Tanácsolták már, hogy kenjük be a bőrét étolajjal de az sem segített. Nem látni semmi élősködőt rajta.
2012. febr. 26. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A forgácsban is előfordul atka. Többnyire ez okozza. Vagy valami más bőr probléma, allergia.
2012. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Levághatjátok a körmét, de ha ennyire vakarózik, akkor elég valószínű, hogy élősködője is van. Attól, hogy nem látjátok, még lehet parazitás, van olyan atka pl. ami a szőrtüszőben él. Vegyetek állatpatikában Rodemectin SH nevű cseppet és azzal kezeljétek le.
2012. febr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Ez általában atka. Nem látod a parazitákat, mert túl kicsik hozzá és amúgy is a bőr belsejében élnek. A rodomectin jó rá, de nagyon drága. Olcsóbb állatorvoshoz vinni egy szurira. Magától nem fog elmúlni és ha peched van, te is elkaphatod.
2012. febr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet először ezt a cseppet próbálnám ki, félek az állatorvos még zsebbenyúlósabb lenne. Utána néztem kb. 3000 ft a csepp.
2012. febr. 27. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:

A megoldás (ami nekünk mindig bejön ha ilyen történne):


Minden nap kétszer, reggel és este sűrű betadine-os oldattal egy vattapamacs / pálca segítségével áztasd fel, és szedd le a sebeket. A nyílt sebet be kell kenni canestennel (hüvelygombára valóval) és pár napon belül enyhül, majd elmúlik. Én a szőrét is le szoktam vágni, hogy könnyebben hozzáférjek. Kétszer volt ilyen bajunk, először elvittem dokihoz (nagyon szétvakarta magát) és ezt ő tanácsolta. Másodszor mikor észrevettem azonnal alomcsere, fertőtlenítés, és ugyanez a kezelés, másodszorra is nyomtalanul elmúlt. Inkább már nem is teszek alá forgácsot, csutkaalmon él.

2012. márc. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszadónak! is
2012. márc. 3. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Továbbra is állatorvost javasolnék. Ne hagyd szenvedni azt a szerencsétlent, vidd el dokihoz, ő majd kaparékot vesz és a labor megmondja, mi baja! Forgácsot, szénát ne rakj alá.
2012. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már elvittem állatorvoshoz. Adott egy naftalin szagú folyadékot, 10 ml-t egy fecskendőben, 3 naponta fürdetni kell és a vizébe tenni egy picit. Talán segít de pl az orrán ahol nem nagyon íri a víz ott még kaparja. Azt mondta a doki, hogy rühatka. Mindenesetre a sebek eltűntek viszont még mindig vakarózik, igaz már nem keletkeznek sebek. Szerintem az egészséges pati is vakarózik úgy általában. Köszönöm mindenkinek!!!
2012. márc. 26. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!