Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Meg fog vakulni a hörcsögöm?

SOS! Meg fog vakulni a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Tegnap a hörcsögöm kiszökött.ÉS a macskám pedig rátámadott.A hörinek véres lett a pofája és a szeme bedagadt.És csak nagyon kicsit látszik a szemgolyó.Épp hogy látszik.MEgvakult?????Légyszi értelmes válaszokat adjatok!Ne olyanokat ,hogy minek kell neked macska hörcsög mellé.Légyszi.Előre is köszi
2012. márc. 1. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Állatorvos!!! Macska körme alatt rengeteg baci van. Súlyosabb fertőzést is kaphatott!
2012. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tetro ***** válasza:

hát ha eltalálta a szemét, akkor jó eséllyel megvakul. vidd el állatorvoshoz, de egy hörcsög szemével nem nagyon tud mit kezdeni.

de ha ne adj isten megvakult, attól még ugyanúgy fogja tovább élni az életét. viszont ha fontos a hörcsög is, akkor a macskát valahogy el kell különítened.

2012. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!!:) Elvisszük állatorvoshoz még MA!:)
2012. márc. 1. 14:37
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Állatdoki. Legalább megvizsgálja. Mert az egy dolog, ha megvakul, de ha el is fertőződik, akkor az a vég lenne. Az akvárium tetejét sűrű rácsozatú dologgal fedd le!
2012. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Majd írj,hogy mivolt a dokinál. Szorítok.
2012. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg ennyire érdekel, hogy mi lesz a hörcsögöddel?? És addig nem gondoltál erre amíg még egészséges volt és megvetted a macska mellé??? Hogy lehetsz ennyire felelőtlen?? Az állat nem játék, gondolhattad volna hogy majd egyszer a macska meg fogja támadni!

Muszáj volt ezt megírnom, mert felháborítónak tartom, aki rágcsáló mellett macskát vagy kutyát tart!! Tüntesd el a macskát onnan, de most már úgyis mindegy, rettentően sajnálom szegény hörcsögödet! :(((

2012. márc. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!Az állatdoki azt mondta,hogy semmi nagyobb baja nem esett.Viszont még 2 napon keresztül vissza kell vinni oltatni.Annak aki azt írta,hogy miért vettem macska mellé hörcsögöt,üzenem neki: Tudod, ha már itt tartunk: 2 macskám van 1 kutyám és 1 lovam és emellett még van hörcsögöm.Na tessék!És érdekes módon a macskám nem a macskám szedte ki a hörcsögöt hanem a hörcsög szökött ki.És a macskának meg az a dolga,hogy megfogja az egereket.Csak a macskám tudod,nem olyan okos ,hogy a hörcsög és az egér között különbséget tegyen!Nem a hörcsög és nem is a macska tehet róla!Jártál már állatkereskedésben???Ott sok-sok állat van.Haltól kezdve macskáig.És te amikor bemész az állatkereskedésbe közlöd velük,hogy felelőtlen dolog halat tartani macska mellett?És képzeld én már jártam olyan állatkereskedésben ahol SZABADON járt kelt a macska az akváriumoknál is ,sőt a rágcsálóknál is.És nem bántotta őket.Mellesleg kaptam már eleget magamtól!Tegnap 1 órán át sírtam és szidtam magamat.Majd amikor felébredtem az éjszaka közepén folytattam a sírást ugyan úgy ma is!


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!Aki szurkolt nekem, üzenem neki: Nagyon aranyos vagy,köszi *-*

De,MINDENKINEK köszönöm a HASZNOS válaszokat!

Mindenkinek szép estét és szép napokat kívánok!

2012. márc. 1. 19:44
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

Jajj örülök neki,hogy semmi komoly. Olyan rossz az ilyen balesetek hallani.

Amúgy meg én is tartok 2 macskát,1 kutyát meg több hörcsögöt is és egyáltalán nem tartom magam felelőtlen gazdának,szóval kedves válaszoló ezzel magadat minősíted.

Kellő odafigyeléssel a két állat tartható együtt. Balesetek pedig mindig lehetnek.

Ennyiből a hörcsög kiszaladhatott volna az ajtón is.. ha kiszökik akkor bármi megtörténhet az pedig egy balszerencsés eset,hogy pont ott volt a macska és szerintem még így is szerencsésen megúsztátok a dolgot!


Szóval ne foglalkozz azzal aki azt írta,hogy nem szabad macskát meg rágcsálót egyszerre tartani! Nyilván lehet..gondolom tanultál belőle és máskor jobban odafigyelsz,ne emészd mostmár magad ezen:)

2012. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Pontosan ez az, a hörcsög nem játékszer, hogy próbára tegyük, hogy na vajon bántani fogja-e a macska vagy sem, áá biztos nem, mert a díszállatkereskedésben is járt-kelt a macska a rágcsálók között... A macskában NEM lehet megbízni, de még egy kutyában sem! De látom, hogy az esetből továbbra sem tanultál. Én nem téged sajnállak, hanem a hörcsögöd és még ezek után is bizonygatod az igazad, ez felháborító! Ezek után én helyedben inkább meghúznám magamat és az lenne a minimum hogy odaadod az állataidat valami rokonnak és csak a hörcsögöt hagyod magadnak, vagy pedig szerintem jobban jár a hörcsög, ha odaadod valaki másnak, aki megfelelően tud rá vigyázni! És írod, hogy a hörcsög szökött ki!! De neked kellene rá vigyáznod, hogy ha kiszökik akkor ne kerüljön veszélybe, ha ismernéd őket, gondolhatnád hogy nagyon jó szökő művészek és ezzel nehogy már a hörcsög legyen a hibás!!


Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem akartalak ezzel megbántani, de jó lenne, ha azért megfogadnád a tanácsomat és lehet lepontozni továbbra is...tanulhattál volna a hibádból...


Annak azért örülök, hogy a hörcsögnek nem lesz komoly baja, a macska továbbra is ott marad? És ha netán még1-szer kiszökik a hörcsög?? Mert ha 1-szer előfordult, újra megtörténhet és akkor esetleg már nem ússza meg...:(((

2012. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Én vigyáztam olyan hörcsögre is aki széthúzta a ketrec rácsait és úgy lógott meg. Erre nem lehetett felkészülni és nem zárkózhatok be a házba,állatokat kizárva,mert a hörcsög kiszökik.

Imádom a hörcsögöket,tényleg,de nagyon nagy butaság,hogy ha hörcsögöd van nem lehet más állatod.


De látom te nagyon macska ellenes ember vagy.

Ugyan miért kéne elajándékoznia a hörcsögét?

Látszik,hogy szereti az állatait..hisz sokan el se vitték volna állatorvoshoz és nem aggódtak volna érte ennyire.

2012. márc. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!