Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot szeretnék...

Tengerimalacot szeretnék rászoktatni arra hogy felmásszon a függőágyra illetve a ketrecben lévő felső térbe? Hogyan?

Figyelt kérdés
A ketrecben van egy "lépcső" ami felfele vezet a ketrec negyed résznyi lapjára, de egyszerűen lusta a malacom meg fél is felmenni! Próbáltam már kajával felcsalogatni de csak annyit értem el vele hogy ameddig fel tudott ágaskodni, addig felnyújtózott érte, de esze ágában sem volt felmenni. Mit tegyek?!
2012. márc. 8. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Gond az ha nem használja? Mióta van ez a függőágy a ketrecében? A kucuk alapvetően bizalmatlanok az új dolgokkal szemben, idő kell hogy elfogadja. Próbáld meg hogy apró darabkákra vágod, esetleg lereszeled a kedvenc csemegéjét (így nem tudja lelopkodni) és a lépcsőtől az ágyig végig rakod vele az utat. Az ágyikóba tegyél többet. Ismételd rendszeresen hátha idővel rájön hogy jó belekucorodni.
2012. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
előzővel egyet értek én is így csináltam és használja azóta is :D
2012. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az én malacom is idegenkedett az elején a függő ágytól. de megfogtam, bele tettem, és simogattam egy kicsit hogy megnyugodjon. úgy benne maradt. aztán mikor lenyugodott akkor raktam be hozzá kaját a függő ágyba. ezt párszor megismételtem, azóta szinte csak abban alszik :)
2012. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!