Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá szüleimet egy...

Hogy vegyem rá szüleimet egy nyúlra?

Figyelt kérdés
Találtam oroszlánfejü törpe nyuszikat 3 ezeré és szeretnék egyet venni,már ketrecet is nézztem,ami be van rendezve.Unokahugoméknál már tisztitotam nyúl ketrecet,és tudom hogy kell.De anyumék nem engedik,mer hogy állat nem jöhet a házba :s.Közepes tanúló vagyok,most kezdtem el javitani történelemböl és földrajzból.Mitt tegyek hogy megengedjék a nyuszit?
2012. márc. 12. 19:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Segíts otthon,a jegyek javítása is jó (ettől független is:D) .

Én úgy csináltam,hogy csomót olvastam a tartásukról,erről beszéltem anyuméknak is,mutogattam képeket.Látták,hogy tényleg szeretném nem csak "fellángolás" és,hogy tisztában vagyok,hogy hogy kell bánni a nyuszival.Szóval nem csak úgy felelőtlenül vágok bele.

Egyébként honnan vennéd a nyuszit?

2012. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szekszárdrol,azt irja hogy szálitást válal,és mi pont Szekszárd mellet vagyunk :D amugy itt a hirdetés,de az itten Tesxoban az állat kereskedésben is van 2db ott is 3 ezer forint :D : [link]
2012. márc. 12. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Olyan 10 évesen megkérdeztem a szüleimet, hogy lehet-e egy kutyám. Apum még bele is ment de anyum nehezebb eset volt, ő is azt mondta hogy szó sem lehet arról hogy állat legyen a lakásban. Kitartó könyörgéssel és bizonyítással (takarítás, tanulás) elértem hogy beleegyezzen. Úgy beszéltük meg hogy napközben én viszem hosszú sétára, reggel és este a szüleim és én takarítok utána. Hiába tartottam be, órákat sétáltattattam mindennap és felsöpörtem meg felmostam utána anyum egyszerűen nem bírta elviselni hogy egy állat van a lakásban, azt mondta hogy leamortizálódott a lakás, mióta megvan a kutyám. Úgyhogy egy év múlva el kellett ajándékoznunk :(. Szerencsére jó gazdát tudtunk találni neki, kertes házba ment, ki-be járkálhatott. Iszonyatos mozgásigénye volt úgyhogy biztos jobban érezte magát mint nálunk.
2012. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kereskedésből nem vennék.
2012. márc. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kereskedésből tényleg ne vegyél...


Amúgy ne csak arra gondolj, hogy milyen cuki, meg hogy maga a nyúl 3 ezerft csak.

A ketrec minimum 5000 ft (mivel 100x50-es ketrec a minim), +a felszerelések, kb 2000 ft, a nyuszinak az első évben 2 oltás, az 2xkb 3000ft (+minden évben 3 ezer ft), a jó minőságű táp neki havonta kb 1000 ft, fapellett 10 kg 1500 ft... Ja meg a széna, zöldségek stb is havi 1000 ft körül van.


Tehát nagyon mérlegelj... Nagyon drága nyuszit tartani!!! Ráadásul ha valami baja lesz, akkor az orvos is drága...

2012. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja és rengeteget kell foglalkozni egy nyuszival. Napi legalább 3 órát ki kell engedni a lakásba (aminek persze nyúlbiztosnak kell lennie, hiszen mindent megrágnak), meg foglalkozni is kell vele.

Ráadásul ezek után az sem biztos, hogy egy kis kezesbárány lesz.

2012. márc. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudom.Már megcsináltam neki a helyet,ahol tudd futkározni,és már csináltam neki kis ugró akadályokat műanyag pohárbol és 2db cerúzábol amit össze ragasztoztam.Hát,a szénát szerintem itthon is megtudjuk csinálni nyáron,pónimnak is igy csináltuk :D .A többbit megvenném,és már nézztem ki egy nyúlketrecet,ami bevan rendezve!
2012. márc. 13. 09:17
 8/12 anonim válasza:
Én sem ajánlanám, hogy kereskedésből vedd a nyuszit!És csak megerősíteni tudom amiket eddig leírtak!És kiegészítésképp hozzá kell tennem, hogy jól gondold át van e naponta 3-4-5 órád arra a tanulás és minden mellett, hogy figyelj rá, játssz vele!? Mindent, de mindent megrágnak ami az útjukba kerül és érdekesnek találják!Kaparnak is!Plusz éjjel is tudnak hangosak lenni!Előfordulhat, hogy nem fogsz tudni aludni tőle!Főleg ha ivarosodni kezd!Akkor sok nyuszi "megkattan" , sokkal intenzívebben rág, kapar!És van amelyikük harap,morog, ha a ketrecébe, a kajája körül matatsz!És ezt megszüntetni csak az ivartalanítással tudod, ami szintén (persze állatorvostól függ) egy elég húzós összeg lehet!Egy lány nyuszi esetleges ivartalanítása, dupla annyiba kerül mint a fiú nyusziké! Egy nyuszi elél 12 évet is akár!Nem akarlak lebeszélni a nyuszitartásról, de ezeket mindenképpen mérlegelni kell!A sok sok "gond" mellett sokszorosan visszakapod a szeretetet tőle!Viszont ha anyukád nem akar állatot a lakásban, akkor egy mindent megrágó nyuszit, nem tudom hogyan fog elviselni! Eléggé szembetűnő változásokat tudnak okozni a kis fogacskáikkal! ;) Szóval tényleg GONDOLD ÁT JÓL!!!!!!!És ha nyuszigazdi leszel, akkor sok sikert, kitartást és jó élményeket kívánok!! :)
2012. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy mindent megrágnak,ézért is csináltam ma egy faágbol fogkopptatót :D.Amugy igen,lenne rá idöm.És fiú nyúlat vennék,és kiheréltetnénk.És,engem nem nagyon zavar ha kapar :D Ha apám mellet is eltudok aludni,miköz be horkol,akkor minden mellet :D Lovak mellet is tudtam aludni :P.
2012. márc. 13. 12:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó, az egy dolog, hogy te ezt így eldöntötted, hogy ivartalanítjátok, de a szüleid mit fognak szólni ahhoz, hogy a nyuszitartás az első évben akár 50.000 ft-ba is kerülhet?


Csak azért szólok, mert én ugyanebbe a hibába estem, mint te. Vagyis hát szüleim beleegyeztek, pedig felvilágosítottam őket a költségekről. Aztán amikor vinni kellett ivartalanítani, már húzták a szájukat a 8000 ft miatt. (zsebpénzt sose kapok, hanem normális keretek között megkapom amit kérek)

2012. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!