Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy oroszlánfejű törpenyúl...

Van egy oroszlánfejű törpenyúlam és már a harmadik szülés következik ezen a héten, de az előző kölyköket nem nevelte fel. Azt akarom megtudni, hogy ha én felnevelem a kicsiket akkor naponta hányszor kell etetnem őket és milyen tejjel? Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 10:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, tönkrevágod azt a szerencsétlen nyulat. Hiszem még "gyerek", 8 hónapos kora előtt TILOS elletni.

Pff, hát most nagyon visszafogtam magam.

Hagyd abba az elletést. Legalább annyit megtehettél volna, hogy tájékozódsz a témában. 3. ellése ennek a szerencsétlen nyúlnak. Nem sokat jósolok neki, tönkrevágtad a szervezetét, gratulálok.

2012. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
elvittem az állatorvoshoz, és megkérdeztem tőle hogy miért van ez, és azt mondta hogy nem tudja hogy mi lehet vele!! Ez lesz az utolsó ellés! Mert az apát elajándékoztam.
2012. márc. 21. 11:38
 13/24 anonim ***** válasza:
Hát a dokid se a legjobb, illik tudni, hogy 8 hónapos koráig nem szabad elletni őket. Túl fiatal volt, de tényleg ne ellesd többet.
2012. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem szeretném. De tanultam abból amit írtál. De ha majd szül az anya, akkor egyből vegyem el a kicsiket tőle?
2012. márc. 21. 11:57
 15/24 anonim ***** válasza:
Nem bántotta az előzőket, ugye? Ha nem, akkor egy próbát megér, de szerezz be tejpótlót, úgy emlékszem, hogy kecsketej a legjobb, de látogass el a www.torpenyul.hu fórumra, ott vannak fent tenyésztők is és megmondják, hogy mit adj nekik és útbaigazítanak, hogy naponta hányszor adj nekik (egyébként 1x, max. 2x kell)...
2012. márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem bántotta őket!
2012. márc. 21. 12:19
 17/24 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd ott a kicsiket, de mondom, mindenképp szerezz be vmi tejpótlót. 1 nap általában 1x eteti őket az anyjuk, onnan látod meg, hogy ettek, hogy a piciknek dagi a hasuk és feszül a bőrük. Ha ilyen csoffadt, ráncos, akkor nem ettek!
2012. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szegénykék, mármint az előző picik meg az anya. Lehet hogy most már nagyobb és felneveli őket. Egyébként nekem is azt mondta az állatorvos hogy valószínűleg nem lesz baja ha előbb ellik 8 hónapos koránál, mert 5-6 hónaposan már kész az anyaságra. De azért jobb várni mert lehet nem tud mit kezdeni a kicsikkel.
2012. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én meg azt mondom, hogy valószínűleg nagyon megviseli a korai ellés. Nem én találtam ki, hanem hozzáértő állatorvos. Ha még azt is hozzá veszem, hogy ez már a harmadik eset január óta, de visszafogom magam. Ha nem haszonállat a szerencsétlen ahol tök mindegy a tenyésztőnek, hogy meddig bírja, évente csak 4-5 alkalommal szabad elletni. Nagyon kicsi az esélye, hogy Te fel tudod nevelni őket. Ezt a tenyésztők úgy oldják meg, hogy keresnek mellé egy nevelőanyát akinek van elég teje, hogy a sajátja mellett a vendég nyuszikat is felnevelje.
2012. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ma kaptam egy oroszlánfejű anya nyulat, arra lennék kíváncsi hogyha berakom a kicsikhez akkor vajon felnevelné őket? Ez az anya még nem szült egyszer sem.
2012. márc. 21. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!