Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kényszeretetés/gyógyzsrezeés...

Kényszeretetés/gyógyzsrezeés mellett már lassan 2 hete nem eszik a tengerimali. Már tényleg, mit kezdjek vele, hoyg egyen?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete kezdődött, hogy az egyébként buzgómócsing, aktív malacka kedvetlen lett, nem volt önmaga, nem evett, nem volt széklete(logikus). A hét elején már nem is ivott, és kedden elvittük állatorvoshoz. Vágtak le a fogából, kapott 2 szurit még aznap, és kapott gyógyszert is itthonra. Most minden este fél-háromnegyed órákat szenvedek vele, mert fecskendővel kell a szájába nyomnom 2 ml vitaminos, kocsonáys izét + akárhány ml antibiotikumos folyadékot. A lényeg, hogy már nagyon-nagyon aggódom érte, mert nem eszik egyáltalán semmit azóta sem.

Egyik délután viszont hazaértem, kezet mostam és fél óráig simogattam. Vittem neki almát és száraz kiflit. Odadugtam az orrához mindkét kaját és sokáig szagolgatta azokat, majd rájuk is harapott, de aztán el is engedte. Nem lehet, hogy fáj a foga?


Kérlek segítsetek, ti mit tennétek a helyemben? Nagyon szeretm őt !


2012. márc. 23. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit elrontottak a fogak körül !

Ha odamegy , szagolja , akár enne is , de valami visszatartja, azt jelenti hogy éhes.


Sajnos nem tudom mit kéne tenned , mert csak kutyám van , neki is kölyök korában volt ilyen és ki is derült , hogy a 2 új rágó foga közé beékelődött a régi.

Ezt az első alkalommal nem is vették észre, csak Én visszamentem , mert tudtam hogy van valami , hiszen forgatta a szájában az ételt , de nem evett.

A doki átmenetileg nem volt bent, csak az aszisztens és ŐŐŐŐ vette észre.Szerencsénkre, de nagyon gáz, hogy a doki meg nem látta.


Szerintem fog probléma, valamit nem jól nyestek le

2012. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.nekem is ez volt a malacommal.Levágtak az első két fogából és szurikat is kapott.Valószinűleg azért nem tud enni mert a tengerimalacoknak a hátsó fogai is nőnek és azokhoz nem lehet hozzáférni.Mi is fecskendővel etettük.Sajnos nem élte túl:((((((((

Adjál neki sok c-vitamint!

2012. márc. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
:(
2012. márc. 24. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Száraz kiflit, kenyeret nem is szabad neki adni. Szénát kap rendesen? Az az alaptápláléka, ha az mindig van előtte, akkor elméletileg a fogát is koptatja vele annyira, hogy megelőzhetőek az ilyen problémák.
2012. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindig tele van a szénatartója.
2012. márc. 24. 18:44
 6/7 Norina86 ***** válasza:
A tengerimalacoknak a hátsó fogait is le lehet vágni, csak megfelelő orvoshoz kell vinni, aki ért a malacokhoz, vagyis egzotikus állatok szakvizsgával rendelkezik. pl. VII. kerület Állatorvosi Egyetem Egzotikus osztály. Ha megéri a hétfőt, sürgősen vidd el!
2012. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap este még begyógyszereztem, elvégeztem mindent, de egyre furább volt, és el is pusztult :(
2012. márc. 25. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!