Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisnyúl etetése?

Kisnyúl etetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérdésem lenne, ugyanis találtunk egy vadnyulat egyedül az út mellett, ott kuporgott egymagába, a környéken elég sok kutya/macska van, ezért mindenképp el akaratuk hozni.


A nyúl mérete kicsi, tenyérben is elfér, de a bundája már megvan szinte teljesen, ha lehet így fogalmazni.


A fogai még kicsik, ezért először kis répa-szeleteket, füvet raktam be neki, amihez hozzá se nyúlt.


Szerintem még anyatejet eszik, mivel semmiképp NEM szeretném, ha elpusztulna, ezért fecskendővel etettem.


Nos, a boltban kapható tej mennyire megfelelő ehhez a célhoz?


Mennyit adja be neki, milyen időközönként?


Kb. Mennyi ideig kell még tejjel "mesterségesen" etetni?


Előre is köszönöm mindenkinek!



2012. márc. 25. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Addíg kell etetni amíg nem fogadja el a répát.

Viszont nagyon kicsi szelet kell neki.

Egy 2-3mm darabka

2012. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, de mégis mivel etessem? Tehéntejjel tettem eddig!
2012. márc. 25. 13:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem ihat tehén tejet. Házinyúlaknál macskatápszerrel lehet felnevelni a kicsiket szóval szerintem azzal próbákozz, azt lehet kapni állatkereskedésekben. Répát meg ilyen zöldeket pedig szerintem a vadnyuszi is csak olyan 3 hónapos korától ehet, addig szénát és tápot kellene adni neki. Ja és napi egyszer elég etetni a tejjel
2012. márc. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szénát is lehet venni minden állatkereskedésben:) Sok szerencsét a nyuszihoz:)
2012. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A szénát meg a tápot tedd elé egész nap, majd rákap
2012. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

macskatejpótlót vegyél állatkereskedésben, meg szénát, meg nyúltápot- ezt szerintem kicsit áztasd fel vízzel és egy kiskanállal próbáld meg megetetni:)

miben lakik most?

meg szerernétek tartani?

2012. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most egy vadászgörény ketrecben lakik, kb 2négyzetméter, Mindenképp megtartjuk :) Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat, holnap tudok csak venni macskatejpótlót, addig mivel etessem? :))
2012. márc. 25. 15:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, próbálj meg szénát tenni elé, taláb előbb-utóbb rákényszerül
2012. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a mai nap reggel elpusztult.


Egy élmény volt, szerintem 1héttel meghosszabbítottam az életét, ami egy élmény volt...


Evett is füvet, káposztát, lóherét, ivott vizet...


Mit csinálhattam rosszul, hogy mégis elpusztult? : (

2012. márc. 31. 09:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem egy Kaliforniai nyulam van,őt vettük,az eladó barátom,és ő azt mondta hogy kb.3-4 hónapig szopnak,aztán már nem.Hát az enyém már nem szopik,úgyhogy lehet nem jó amit mondok.Sztem olyan reggel,délben este lehet neki adni,amikor nem nyugodt.Az jó hogyha répát adsz neki,az enyém is azt eszik néha!Hát lehet hogy a boltból kevésbé zsíros tejet vegyél,ami finom.Nem nagyon tudom hogy vadnyulaknál hogy van ez.Egy fénykép jó lenne róla.Remélem hasznosat írtam.
2012. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!