Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszitartók! Ti is már előre...

Nyuszitartók! Ti is már előre rosszul vagytok a húsvéti nyulaktól?

Figyelt kérdés

Minden évben kiakadok azon, ahogy az emberek élő nyuszit vásárolnak, aztán húsvét után 2 héttel már ki tudja, mi lesz velük :( Nekem van egy nyuszim évek óta, és pontosan tudom, milyen kis érzékeny, ragaszkodó szeretetgombóc. Nem tudom még mindig felfogni, hogy tudnak az emberek ilyenek lenni egy érző kis állattal, hogy csak úgy megveszik, egy pici ketrecben, papírdobozban vagy terráriumban tartják 1-2 hétig, aztán ki tudja, mi lesz velük, amikor már nem kell. A gyerek meg sír, hogy elviszik tőle a nyuszit.


Hétfőn benéztem az egyik állatkereskedésbe, és annyira pici nyuszit láttam. Ránézésre még 6 hetes se nagyon lehetett :(


Van valami, amit lehet tenni ez ellen? Van valami módja annak, hogy segíthessek a húsvét után "feleslegessé" vált nyuszikon?? Szívem szerint befogadnék, amennyit csak tudok :(


2012. márc. 28. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is marhaság, sajnos sok szülő elég meggondolatlan és buta...

A gyereknek sem ajándék, hiszen sír ha elveszik tőle.


Szerintem meg kellene előzni a problémát.

Talán hozz létre Facebook-on egy oldalt, hogy csatlakozhassanak azok, akik ezt ellenzik. Szólítsd fel a csatlakozókat és az ismerőseidet, hogy ajánlják az oldalt az összes ismerősüknek. Így, aki egyetért a dologgal csatlakozhat. És ha minden csatlakozó meghívja az ismerőseit, idővel sokan lesztek. Állatvédőkkel is beszélj, ők majd még jól besegítenek ebben.

(Szerintem ide is belinkelheted majd az oldalt, biztos sokan csatlakozunk.)

Aztán ha már jó sok ember összegyűlt, lehet tenni jogi lépéseket. Pontosan nem tudom, hogy megy ez, de már nem egyszer történt ilyesmi, ugyanígy indult, egy facebook profillal. Ha elég ember hallatja a hangját, lehet betiltják valamikor ezt a dolgot Magyarországon, de legalább foglalkoznak vele.


Persze nem fog megtörténni pár nap vagy hét alatt, de szerintem érdemes lenne belevágnod.


A befogadás szép dolog, de az emberek nem fogják tudni, hogy te létezel és kitudja hol engedik majd inkább el a nyuszit, minthogy neked adnák. Másrészről nyilván nem tudsz több száz nyuszit befogadni most és minden évben...

Ezért kellene valahogy szabályozni ezt.

2012. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Maximum ha nyitsz egy speciálisan erre kialakított menhelyet.

De valószínű kapnál párszáz nyulat, pénzt meg semmit, így nem lenne túl költséghatékony sajnos :)


Egyébként semmit nem lehet tenni.

2012. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor nem volt nyuszim, akkor sem értettem, miért kell húsvétkor venni 2 hétre egy nyuszkót.

Mondjuk tavaly nekem pont úgy jött össze, hogy március végén vettem egy nyuszit, addigra tanultam meg mindent a tartásukról, meg ilyenekről. Szóval én is a húsvéti szezonban vásároltam.


Mondjuk volt egy előnye: a 10.000 ft-os ketrecet megvettem 5.000 ft-ért:P

2012. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dia™ válasza:

Hát igen...

egyesek meggondolatlanok és buták...Egy kis nyuszinak is van szíve, és aki ilyet mer csinálni annak kitekerném a nyakát legszívesebben...:(

2012. ápr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!