Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg merjem venni az egyedül...

Meg merjem venni az egyedül élő degut?

Figyelt kérdés

Találtam egy olcsó ketrecet minden felszereléssel és EGY darab deguval, ami sürgősen eladó!

A kérdésem az, hogy meg merjem venni? mert azt olvastam egyedül depisek lesznek! Ha megveszem és utána veszek még egy Degut mellé az mennyire lenne nehéz művelet hogy jól kijöjjenek?



2012. márc. 29. 20:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve mire kell odafigyelnem ha megveszem azt a Degut? Elvileg Novemberi születésű. Még kézhez tudom szoktatni majd?
2012. márc. 29. 20:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem egy szélsőségesen elvadult állat, akivel soha nem foglalkoztak, akkor simán kézhez szoktathatod. Két degut is elég jól össze lehet szoktatni. Én úgy szoktam, hogy először két külön ketrecben egymás mellé rakom őket, így vannak akár hetekig is. Amikor már nem foglalkoznak egymással, akkor egy ketrecbe rakom őket, de leválasztom valamivel kétfelé a ketrecet. Amikor már kedvesnek vagy érdektelennek tűnnek egymás iránt, akkor összerakom őket egy semleges területen (mondjuk egy nagy dobozban), és ott találkoznak először szemtől szemben. Degukat meg futóegereket is szoktattam már így össze.
2012. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöméknél ezzel semmi gond nem volt. A deguk már első nap a ketrec oldalában egymás mellet aludtak. Aztán vagy 2-3 napra rá már egy közös ketrecben voltak és teljesen béke volt :)
2012. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Megvettem végül, nagyon szelíd, kézhez van szokva!

Viszont: A ketrece olyan hogy egy zárt kocka az egész és egy 17*17 cm-es ajtó van rajta. A műanyag aljába ha beleállítom, akkor még van a föld és a ketrec alja között egy 4 cm kb. Ezt kitöltöttem forgáccsal, de nincs puha "talaj" neki.

És folyamatosan rágja a ketrecet és kapar. Ez miért lehet? Múkus kereket holnap veszek neki, de nem tudom hogyan rakom még be neki !

2012. márc. 30. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!